Gidas Laimingi tėvai

nėštumas

pasirinkti savaitę

kūdikiai

patarimų skaičius: 20

ūgtelėjęs kūdikis

patarimų skaičius: 15

Vaiko kalba

patarimai pagal kategorijas: ūgtelėjęs kūdikis

Visi tėvai džiaugiasi, girdėdami vis aiškesnę vaiko kalbą. Su emociniu dėkingumu prisimena būtent savo vaiko kalbos momentus. Kiekviena mamytė įsimena įspūdingiausius savo vaiko kalbos vystymosi įvykius.

Įdomiausi yra vaiko sakomi visokie sutrumpinimai, suprastinimai, susieti su aplinka. Pavyzdžiui, koks dvibalsis vietoje viso žodžio: "ka" vietoje žodžio 'katė", "nana" vietoje "bananas".

Šie pavyzdžiai rodo, kaip vystosi vaiko kalba, o vystymasis suteikia daug džiaugsmo. Tačiau neužmirškite vieno dalyko: labai dažnai auklės, tetos ir močiutės perima vaiko kalbą ir tokia kalba jį šnekina. Tai didelis trikdis siekiant išmokyti taisyklingai kalbėti. Be to, tai veda prie blogų įpročių bei kalbos iškraipymų vyresniame amžiuje.

Jums rekomenduojami produktai

Skaityti daugiau patarimų

Kaip mokyti valytis dantukus?

Labai gerai būtų nuo kūdikystės išmokyti vaiką teisingai ir reguliariai valytis dantukus. Tai puikus įprotis.

> Skaityti toliau

Pirmieji žingsniai

Jau 13 mėnesių jūsų mažyliui, o jis dar nenuėjo pirmųjų savo žingsnių? Nesijaudinkite, paprastai tai prasideda tarp 14 ir 18 mėnesio.

> Skaityti toliau

Girkite vaiką už norą pažinti pasaulį

Jūsų vaikas tokio amžiaus, kai noras pažinti pasaulį kasdien didėja. Jam vienodai svarbu viskas. Ypač svarbu tie daiktai, kuriuos jo tėvai naudoja kasdien. Todėl būkite pasirengę.

> Skaityti toliau