Gidas Laimingi tėvai

nėštumas

pasirinkti savaitę

kūdikiai

patarimų skaičius: 20

ūgtelėjęs kūdikis

patarimų skaičius: 15

Užsispyręs vaikas

patarimai pagal kategorijas: ūgtelėjęs kūdikis

Vaikams augant, pastebimi įvairūs elgesio modeliai išreiškiant nepasitenkinimą: vieni graudžiai verkia, kiti be ašarų reikalaujančiai spiegia, kartais vaikai būna agresyvūs. Dažnai tėvai skundžiasi vaikų užsispyrimu. Visi vaikučiai praeina šią stadiją. Amžiaus tarpsnyje maždaug tarp 2.5 ir 4 metų, vaikas ima suvokti savąjį "aš". Jis nebekalba apie save trečiuoju asmeniu. Dažnai taria "ne", nes jam tai malonu - tokiu būdu išreiškia "savo" nuomonę.

Nereikia vaiko užsispyrimo laužyti per prievartą. Kantriai aiškinkite, nereikalaukite paklusti staiga. Galite paversti situaciją juokais (pvz., žinau, kad tu rankų nesiplausi). Prievarta prives prie dar didesnio užsispyrimo ir kojų trypimo bei kritimo ant grindų.

Jums rekomenduojami produktai

Skaityti daugiau patarimų

Pirmieji žingsniai

Jau 13 mėnesių jūsų mažyliui, o jis dar nenuėjo pirmųjų savo žingsnių? Nesijaudinkite, paprastai tai prasideda tarp 14 ir 18 mėnesio.

> Skaityti toliau

Suvargęs žaisliukas - geriausias vaiko draugas

Vienaausis meškiukas, lėlė sudriskusia suknele...Gal taip atrodo tik jums, nes tai, ką jūs išmestumėt, yra jūsų vaiko geriausi draugai.

> Skaityti toliau

Vaiko kalba

Visi tėvai džiaugiasi, girdėdami vis aiškesnę vaiko kalbą. Su emociniu dėkingumu sutinka būtent savo vaiko kalbos raidą.

> Skaityti toliau