Gidas Laimingi tėvai

nėštumas

pasirinkti savaitę

kūdikiai

patarimų skaičius: 20

ūgtelėjęs kūdikis

patarimų skaičius: 15

Taupykime laiką ir planuokime pabuvimą su kūdikiu

patarimai pagal kategorijas: kūdikiai

Jei esate organizuota asmenybė, mėgstanti planuoti savo laiką ir gyventi pagal kalendoriuje pažymėtas datas, tai pirmosios motinystės akimirkos jums pasirodys chaotiškos. Jums gerai pažįstamas pasaulis apvirs aukštyn kojomis, o terminas "laiko valdymas" pasidarys nebeaktualus.

Nepanikuokite. Užuot panikavusi, bandykite iš naujo sudaryti "planą", turėdama galvoje, kad jis nuolat keisis priklausomai nuo aplinkybių. Verta ir į kūdikio gyvenimą nuo pat pirmųjų dienų įvesti tam tikro režimo elementų. Pasikartojamumo jausmas kūdikiui padeda jaustis saugiu, o tuomet ir jums lengviau juo rūpintis.

Kasdienė rutina gali tapti jums kažkuo panašiu gelbėtoją, nes padės jums greičiau ir efektyviau pereiti į motinos vaidmenį. Neužmirškite, jog šis vadinamas planas nebūtinai bus ilgalaikis, nebandykite vaikučio žadinti pagal laikrodį! Labai svarbu, kad jūsų kasdienės veiklos planas atitiktų vaikučio gyvenimo natūralų ritmą ir jo poreikius. Trumpai tariant, vaikučio dienotvarkė turi būti tokia: miegas, valgymas ir būdravimas (žaidimas). Pakaks vaikutį stebėti dieną kitą (net ir užsirašyti) ir sužinosite kiek kartų per dieną ir kaip ilgai jam norisi miegoti; kiek laiko trunka maitinimas ir kiek laiko jis išbūna būdraudamas.

Dienos ritmas ypač svarbus jaunai mamytei, nes ji dar tik mokosi perprasti signalus (verksmą), siunčiamus kūdikio. Vaikučio stebėjimas padės nustatyti, ar kūdikis verkia dėl to, kad alkanas, o gal pavargęs, arba kad artėja miego laikas. Nukrypimai nuo kasdienio ritmo yra normalus dalykas, todėl neverta nerimauti, nes jie nepadarys žalos kūdikio gyvenimo ritmui.

Jums rekomenduojami produktai

Skaityti daugiau patarimų

Skiepijimas

Nepasiduokite mados vėjams ir nepulkite skiepyti kūdikio nuo visų galimų ligų, tačiau nesugalvokite neigti privalomos skiepijimo programos. Išeidama iš ligoninės su naujagimiu, gausite kūdikio medicininių įrašų kortelę, kurioje bus visa reikalinga informacija apie įvarius privalomus skiepus ir jų laiką.

> Skaityti toliau

Sauskelnių keitimas

Pirmieji sauskelnių keitimo kartai jauniems tėveliams gali kelti įtampą. Čia pateikiame keletą sauskelnių keitimo taisyklių, kurių laikydamiesi supraste, jog ir darbas keičiant sauskelnes gali duoti džiaugsmo.

> Skaityti toliau