Gidas Laimingi tėvai

nėštumas

pasirinkti savaitę

kūdikiai

patarimų skaičius: 20

ūgtelėjęs kūdikis

patarimų skaičius: 15

Staigi kūdikių mirtis

patarimai pagal kategorijas: kūdikiai

Terminas staigi kūdikių mirtis tėvams gniaužia širdį. Dėl to, kad tai yra nesuprantamas dalykas. Tiesa ta, kad ši mirtis nėra tinkamai diagnozuojama. Tačiau pasitaiko retai. Žinoti apie tai verta, tačiau per daug nerimauti nereikia.

KAS TAI YRA?
Staigi kūdikių mirtis (SKM) vadinama staigia, kai miego metu miršta iš pažiūros visiškai sveiki kūdikiai (jų amžius svyruoja nuo 7-ių dienų iki 12 mėnesių). Kiekvienais metais Lenkijoje šitaip miršta 180 kūdikių. Dažniauisiai miršta nuo 2 iki 6 mėnesių amžiaus kūdikiai; rudenį ir žiemą. Berniukai dažniau miršta nuo SKM nei meragitės. Rizika didesnė, jei gimusio kūdikio svoris nedidelis, arba motina turi priklausomybę nuo cigarečių ar alkoholio.

KAS SĄLYGOJA SKM?
Manoma, kad staigios kūdikių mirties priežastimi gali būti apnėja. Tačiau kodėl taip yra kol kas nežinoma. Yra kelios hipotezės: smegenų kamieno pažeidimas, dėl kurio nesubrendęs kūdikio organizmas negali tinkamai reaguoti į deguonies stoką; miego arterijos užsikimšimas, kai miegodamas kūdikis per aukštai pakelia galvutę; širdies defektas; bakterinė infekcija, pvz., E.coli.

KAIP TAI GYDOMA?
Nepagydoma. Lieka tik žaibiškai veikti, jei pastebėjote, kad vaikutis kenčia nuo apnėjos. Pradėkite gaivinimo veiksmus ir kvieskite medicinos pagalbą. jei oro įpūtimas vaikučiui burna į burną nepavyksta (neatsiranda pulsas), papildomai darykite ir širdies masažą. Tokiu būdu tęskite reanimacinius veiksmus, kol neatvyks medicinos pagalba.

KAIP IŠVENGTI?
Staigi kūdikių mirtis įvyksta labai retai, tačiau daug ką galima padaryti kad ji neištiktų.Visų pirma vaikutį guldykite miegoti ant nugarytės. Tyrimai rodo jog tuomet SKM rizika sumažėaja per pusę.Jei vaikutis sirguliuoja ir turi problemų su kvėpavimu, guldykite ant šoniuko. Neperkaitinkite kūdikio. Neužmirškite gerai išvėdinti kambario. Kambaryje oro temperatūra turi būti 18- 20 laipsnių Celsijaus. Kūdikio nerenkite perdaug šiltai ir nedėkite perdaug aptemptų drabužėlių. Kūdikio galūnės turi laisvai judėti. Svarbu, kad pirmuosius mėnesius jūsų kūdikis miegotų jūsų miegamajame tokioje vietoje, kad lengvai prie jo prieitumėte ir galėtumėte greitai veikti. Tegul kūdikio dienos režimas būna pastovus. Kasdienė rutina padeda kūdikiui jaustis ramiai ir saugiai. Nepasitarę su gydytoju, niekada neduokite kūdikiui jokių vaistų. Jūs pati nevartokite mikstūrų nuo kosulio. Jauni nepatyrę tėvai gali pasinaudoti naujomis technologijomis. Galite įsigyti specialius kvėpavimo monitorius. Jie atrodo, kaip kilimėlis, įdedamas į kūdikio lovelę. Jei kūdikis nekvėpuoja 20 sekundžių, arba įkvepia rečiau nei 10 kartų per minutę, monitorius duoda signalą.

ATSIMINKITE!
Panika yra blogiausias patarėjas, o kūdikio niekas taip nenuramins kaip jūsų savitvarda. Svarbiausia - stebėkite ir imkitės prevencijos priemonių. Staigi kūdikių mirtis įvyksta labai retai, todėl tikimybė, kad tokia mirtis ištiks jūsų kūdikį yra labai maža.

Jums rekomenduojami produktai

Skaityti daugiau patarimų

Pirmosios kūdikio maudynės

Pirmosios kūdikio maudynės daugeliui tėvų atrodo palyginamos su CERN (Didysis Hadronų Greitintuvas ) paleidimu:). Nieko negali būti nepanašesnio. Dauguma naujagimių mėgsta maudytis, o šiltas vanduo juos atpalaiduoja ir ramina

> Skaityti toliau

Pirmasis ėjimas į lauką

Kada, kokiu oru ir kuriam laikui reikia su kūdikiu išeiti į lauką pirmą kartą - tai klausimas, neraminantis daugelį jaunų tėvų. Ne taip seniai, tik po dviejų savaičių buvimo namie būdavo beveik privaloma sėdėti prie atviro lango arba lauke su vaiku ilgą laiką. Tačiau dabar tai jau atgyvenęs dalykas.

> Skaityti toliau

Ką naujagimiai mato?

Visų pirma leiskite jus įspėti: naujagimiai negimsta nematantys. Nors tai, ką jie mato toli gražu nėra tai, ką mato suaugę. Jie mato nuo pat gimimo akimirkos, tik kitaip.

> Skaityti toliau