Gidas Laimingi tėvai

nėštumas

pasirinkti savaitę

kūdikiai

patarimų skaičius: 20

ūgtelėjęs kūdikis

patarimų skaičius: 15

Skiepijimas

patarimai pagal kategorijas: kūdikiai

Nepasiduokite mados vėjams ir nepulkite skiepyti kūdikio nuo visų galimų ligų, tačiau nesugalvokite neigti privalomos skiepijimo programos. Išeidama iš ligoninės su naujagimiu, gausite kūdikio medicininių įrašų kortelę, kurioje bus visa reikalinga informacija apie įvairius privalomus skiepus ir jų laiką.

Prieš kiekvieną skiepijimą vaikutį turi kruopščiai apžiūrėti pediatras ir išsiaiškinti jo sveikatos būklę. Žinokite, jog net ir bėganti nosis yra svari priežastis vaiko neskiepyti, nes prieš skiepijimą vaikas turi būti absoliučiai sveikas, juk jo imuninei sistemai reikės įveikti vakcinos mikroorganizmus.Po skiepijimo kitas 24 valandas jūsų kūdikis gali būti šiek tiek neramesnis ar irzlesnis, arba atvirkščiai - labiau mieguistas nei įprastai. Gali atsirasti ir aukštesnė kūno temperatūra, kas yra tik natūrali reakcija į skiepą, kuri praeina po kelių valandų.

Kai svarstysite ne privalomas, o rekomenduojamas vakcinas, visuomet pasverkite visus už ir prieš. Visų pirma neužmirškite, kad, jei vaikas lanko dieninį lopšelį, arba šeimoje yra įvairių kartų narių, arba jis kontaktuoja su daug kitų vaikų, tuomet skiepijimas nuo rotaviruso arba pneumokoko yra patartinas. Tačiau, jei vaiką augina tik tėvai, seneliai ir gal dar auklė, jis nebendrauja su daug vaikų, tuomet ko gero geriau būtų leisti jo sistemai užsigrūdinti pačiai. Gal iš tiesų neprotinga būtų papildomai apkrauti kūdikio imuninę sistemą - te ji pati susitvarko ir įgyja stiprumo!

Jums rekomenduojami produktai

Skaityti daugiau patarimų

Sauskelnių keitimas

Pirmieji sauskelnių keitimo kartai jauniems tėveliams gali kelti įtampą. Čia pateikiame keletą sauskelnių keitimo taisyklių, kurių laikydamiesi supraste, jog ir darbas keičiant sauskelnes gali duoti džiaugsmo.

> Skaityti toliau