Gidas Laimingi tėvai

nėštumas

pasirinkti savaitę

kūdikiai

patarimų skaičius: 20

ūgtelėjęs kūdikis

patarimų skaičius: 15

Savarankiškas valgymas

patarimai pagal kategorijas: pradedantis vaikščioti kūdikis

Mokymas savarankiškai valgyti yra tikras tėvų kantrybės išbandymas. Viena vertus, jums rūpi kuo greičiau pasiekti, kad mažylis valgytų be jūsų pagalbos, tačiau iš kitos pusės niekas nenori, kad valgymai tęstųsi valandų valandas, o virtuvė atrodytų kaip po karo :-). Tai ką daryti?

Visų pirma nesitikėkite, kad mažylis šito išmoks per savaitę. Būkite kantrūs, leiskite kūdikiui valgyti pačiam. Prieš padedant lėkštę su sriuba ant stalo, po truputį ruoškite vaiką - duokite vaisiaus gabalėlį suvalgyti, sviestainį supjaustykite smulkiais gabalėliais ir lėkštę su jais padėkite ant stalo prieš mažylį.

Tuomet pradėkite valgyti dviem šaukštais - vienas jums, kitas mažyliui, tokiu būdu išvengiama kovos dėl šaukšto, o mažylis itin patenkintas tokia situacija. Jūs džiaugiatės, kad vaikutis pasisotinęs, o jūsų vaikutis taip pat džiaugiasi, nes moka pats valgyti.

Mokymo savarankiškai valgyti proceso esminis dalykas - leisti valgyti be pagalbos. Neskubinkite jo, leiskite valgyti ir rankomis, nenirškite, jei išsiterlioja valgiu. Keletą mėnesių iš tiesų teks daugiau skalbti ir valgymas truks ilgiau, tačiau tikrai garantuojame, kad, jei leisite valgyti pačiam, šis procesas vyks daug greičiau.

Valgymas bus įdomesnis, jei vaikiški stalo įrankiai ir lėkštės bus spalvoti. Aplink kėdę patieskite spalvotą kilimėlį, ant kalko riškite seilinuką su mėgstamo meškiuko atvaizdu - visa tai darys valgymą trokštamu veiksmu. Pagirkite mažylį už menkiausias pastangas. Neslopinkite jo noro mokytis; nesakykite, kad jei nevalgys pats, jūs pati jį valgydinsite. Neužmirškite, kad savarankiško valgymo mokymasis nėra lengvas dalykas, todėl duokite mažyliui laiko.

Jums rekomenduojami produktai

Skaityti daugiau patarimų

Kelionė lėktuvu

Jei planuojate keliauti su kūdikiu lėktuvu, pasirenkite iš anksto tokiai kelionei, kad ji nekeltų rūpesčių jums ir nerimo jūsų kūdikiui.

> Skaityti toliau

Atostogos su kūdikiu

Tas faktas, kad pora susilaukė kūdikio nereiškia, kad reikės atsisakyti atostogų. Tik tiek, kad nuo šiol atostogoms reikės kitaip pasirengti ir pasiimti daugiau bagažo kelionėn.

> Skaityti toliau

Komfortabilus miegas

Kaip dauguma mamų, tikriausiai ir jūs mėgstate miegoti su kūdikiu. Žinote, kad tuo metu jis jaučiasi saugus ir čia pat pasiekiamas. Būtų idealu, kad tai patiktų visiems - ir jūsų kūdikiui, ir jūsų partneriui.

> Skaityti toliau