Gidas Laimingi tėvai

nėštumas

pasirinkti savaitę

kūdikiai

patarimų skaičius: 20

ūgtelėjęs kūdikis

patarimų skaičius: 15

Reikia žinduko ar nereikia? Štai kur klausimas

patarimai pagal kategorijas: kūdikiai

Ar duoti vaikučiui žinduką, ar ne? Šis klausimas daugiausiai kelia nerimo jauniems tėveliams. Iš vienos pusės, visi žino, kad žindukas tai geriausias kūdikio draugas, raminantis draugas. O kita verus žinduko mitas turi kažką bendro su drakono mitu: tai drakonas, silpninantis vaiko dantukų sąkandį. Tad kur tiesa? Gal kur nors viduriuke, kaip visados. Kūdikis gimdamas atsineša žindimo poreikį. Kai maitinate krūtimi, šis poreikis patenkintas. Štai kodėl kai žindote, jūsų kūdikiui žinduko nereikia. Ir teisingai. Jei duodate žinduką kūdikiui, žindomam krūtimi, rizikuojate įnešti nepageidaujamų pokyčių į žindymo procesą ir pakenkti laktacijos procesui. Na, o jei kūdikis maitinamas iš buteliuko, tai kas kita. Tokie kūdikiai pasižymi itin galingu noru žįsti (todėl, kad buteliukas pagreitina procesą). Taigi, kūdikiui norisi dar ir žinduko.

SUGRIAUKIME MITĄ:
Duoti kūdikiui čiulptuką rizikinga dėl kelių priežasčių: infekcijų, kalbos sutrikimų, neigiamo poveikio ryšiui tarp motinos ir vaiko. Žinokite, kad minimas žinduko vaidmuo sureikšmintas. Praėjussio šimtmečio viduryje atsirado mitas, kad čiulptukas - tai uždelsto veikimo bomba. Nes tuomet higienos lygis dar nebuvo toks aukštas kaip nūdien. Jums nebus ko nerimauti, jei kartą per mėnesį pakeisite žinduką nauju, o kaskart dėdamos į burnytę nuplikysite verdančiu vandeniu. Nelaižykite žinduko. Netiesa, kad tokiu būdu jį dezinfekuojate. Priešingai, jūs pati iš savo burnos perduodate bakterijų kūdikiui. O dėl to gali sugesti dantukai. Netepkite žinduko medumi, nepilkite ant jo saldžios arbatos. Cukrus tai puiki terpė bakterijoms daugintis. Tikra tiesa, kad jei žindukas naudojamas per ilgai, arba per dažnai jis gali neigiamai paveikti sąkandį. Na, bet jei jūsų vaikutis pasižymi itin dideliu noru žįsti, jis vis tiek susiras pakaitalą - ims žįsti nykštį arba kumštuką. O jau šito veiksmo pasekmės sudėtingesnės - ne tik degeneruoja žandikaulis ir gomurys, bet ir įprotis atsiranda, kurio nėra lengva atsikratyti. Vaikutis gali įprasti nuolatos laikyti nykštį burnoje net ir mokykloje, ar net dar ilgiau, dėl ko blogai formuojasi nuolatiniai dnatys. Žindimo refleksas padeda vaikučiui patenkinti pagrindinį fiziologinį poreikį - slopinti alkio jausmą ir būti arti motinos. Krūtimi maitinamas kūdikis jaučia motinos kūno šilumą ir jos rankose jaučiasi saugus. Norėdamos neprarasti emocinio ryšio su savo kūdikiu, į žinduką žiūrėkite kaip į paskutinę pagalbą. Visų pirma stenkitės patraukti vaikučio dėmesį kuo nors kitu: drauge pavartykite knygutę, eikite pasivaikščioti, pažaiskite, paglamonėkite kūdikį, o jei visa tai nenuramina mažylio, tieskite jam čiulptuką.

5 AUKSINĖS TAISYKLĖS:
1. Ieškokite vis naujų gerų dirgiklių vaikui, stimuliuokite jo energiją.. Kuo įdomesnė aplinka, tuo mažiau vaikui norisi žįsti.
2. Pati niekada nesiūlykite žinduko, nebet vaikas reikalautų.
3. Vaikučio atpratinimas nuo žinduko turi vykti palaipsniui ir švelniai. Staigus noras atpratinti gali pridaryti daugiau žalos nei pats žinduko naudojimas.
4. Žindukas turi tiksliai atitikti vaikučio burnos formą. Geriausia pirkti anatominės formos žinduką, atitinkantį motinos spenelio formą. Neužmirškite, kad jo skydelis neturi būti per didelis, nes gali trukdyti kvėpuoti.
5. Nekabinkite žinduko ant virvutės po kaklu - vaikutis gali pasismaugti!

PAGRINDINĖ AUKSINĖ TAISYKLĖ:
Jei žindukas naudojamas retkarčiais, tinkamoje tėvų priežiūroje, ir tol, kol jam nesueina metukai, jis nepridarys žalos kūdikiui.

Jums rekomenduojami produktai

Skaityti daugiau patarimų

Pienligė

Pienligė - tai maži balti taškeliai kūdikio burnytėje.Tokie gali atsirasti net ir pirmąją gyvenimo savaitę.

> Skaityti toliau

Kai kūdikiui skauda pilvuką

Pilvuko diegliai - dažnai pasitaikantis kūdikių negalavimas. Prasideda pirmąją kūdikio gyvenimo savaitę ir gali trukti keletą mėnesių.

> Skaityti toliau

Geras nakties miegas

Miegas yra pats geriausias būdas vaikui pailsėti ir augti.

> Skaityti toliau