Gidas Laimingi tėvai

nėštumas

pasirinkti savaitę

kūdikiai

patarimų skaičius: 20

ūgtelėjęs kūdikis

patarimų skaičius: 15

Pleiskanų luobas

patarimai pagal kategorijas: kūdikiai

Kartais ant kūdikių galvutės susiformuoja baltų ar geltonų pleiskanų luobas.

KAS TAI YRA?
Kalbant medikų terminais tai yra seborėjinis dermatitas. Tai kūdikių liga. Tai vienas dažniausiai pasitaikančių kūdikių susirgimų, išsivystantis netrukus po gimimo. Nesijaudinkite. Šis negalavimas nėra pavojingas ir vaikui jis netrukdo. Neskauda, neniežti ir nedegina. Tik atrodo negražiai.

KOKIA ATSIRADIMO PRIEŽASTIS?
Tiesioginė pleiskanų luobo priežastis yra perdidelis galvos odos pleiskanojimas, o šis atsiranda dėl per didelio motinos hormonų kiekio kūdikio kraujyje. Šį reiškinį dar sustiprina grybelinis susirgimas - blastomikozė.

KAIP GYDYTI?
Jei luobas vidutinio dydžio, kai odelėje matyti atskiros pleiskanėlės, pakanka patepti aliejuku (vaikišku aliejuku ar riebiu kremu) valandą prieš maudynes, tuomet švelniai nubraukti pleiskanas minkštu šepečiu ir perplauti galvą švelniu šampūnu. Tačiau tuo atveju, kai luobas yra didelis, kai jo spalva geltona, reikia tepti specialiu tepalu, įsigyjamu vaistinėje. Tuomet suteptą galvą paliekame neplautą nakčiai, o šukuojame šepečiu iš ryto. Kai kurie gydytojai rekomenduoja namų priemones: plauti galvytę kviečių sėlenomis, avižų dribsniais arba dėti krakmolo. Gydymas trunka 1-2 savaites. Jei kils klausimų arba gydymas nepadės, teks kreiptis į dermatologą. Nenaudokite tepalų, prirašytų kitiems kūdikiams, nes jie gali jūsiškiui pakenkti. Nors pleiskanų luobas ir nekenkia kūdikiui, negydomas jis gali sudaryti problemų ateityje tiek plaukams tiek galvos odai.

KAIP IŠVENGTI?
Sunku išvengti pleiskanų luobo, nes jis neturi nieko bendro su išoriniais faktoriais. Tačiau pasirūpinti tinkama kūdikio higiena reikia. Sekite, kad kūdikio galvutė neperkaistų ir neprakaituotų - nedėkite vaikučiui perdaug šiltos kepurės. Kai vežate kūdikį į lauką šiltą dieną, stenkitės jam ant galvutės dėti orui laidžią medvilnės kepurėlę.

Jums rekomenduojami produktai

Skaityti daugiau patarimų

Taupykime laiką ir planuokime pabuvimą su kūdikiu

Nesvarbu, ar apskritai esate organizuota asmenybė ar ne, kūdikio gimimas gali apversti jūsų kasdienybę aukštyn kojomis

> Skaityti toliau

Skiepijimas

Nepasiduokite mados vėjams ir nepulkite skiepyti kūdikio nuo visų galimų ligų, tačiau nesugalvokite neigti privalomos skiepijimo programos. Išeidama iš ligoninės su naujagimiu, gausite kūdikio medicininių įrašų kortelę, kurioje bus visa reikalinga informacija apie įvarius privalomus skiepus ir jų laiką.

> Skaityti toliau

Sauskelnių keitimas

Pirmieji sauskelnių keitimo kartai jauniems tėveliams gali kelti įtampą. Čia pateikiame keletą sauskelnių keitimo taisyklių, kurių laikydamiesi supraste, jog ir darbas keičiant sauskelnes gali duoti džiaugsmo.

> Skaityti toliau