Gidas Laimingi tėvai

nėštumas

pasirinkti savaitę

kūdikiai

patarimų skaičius: 20

ūgtelėjęs kūdikis

patarimų skaičius: 15

Pirmosios kūdikio maudynės

patarimai pagal kategorijas: kūdikiai

Pirmosios kūdikio maudynės daugeliui tėvų palyginamos su CERN (Didžiojo Hadronų Greitintuvo ) paleidimu:). Nieko negali būti nepanašesnio. Dauguma naujagimių mėgsta maudytis, o šiltas vanduo juos atpalaiduoja ir ramina. Be to, nei pirmosios maudynės, nei visos kitos nereikalauja iš tėvų jokių specialių įgūdžių.

Jei vis tiek manote, kad pirmosios kūdikio maudynės nėra lengvas dalykas, ruoškitės tam dar iki kūdikio gimimo. Susidarykite reikalingų dalykų sąrašą, nes tada turėsite laiko viską įsigyti. Vaikiškų vonelių pasirinkimas didžiulis - nuo paprastų plastikinių iki anatominės formos profilinių su gultuku.

Maudynių vietą parinkite taip, kad jūsų nuvarginta nugara nebūtų perdaug sulenkta, o taip gali būti, jei vonelė pastatyta peržemai. Neužmirškite pasirengti sauskelnių keitimo stalo ir įvairiausių smulkmenų reikalingų maudynėms.

Pasirinkite tinkamą kūdikio priežiūrai kosmetiką: prausiklį be muilo, emulsiją, aliejuką, spiritą bambutei išvalyti (receptinį, paskirtą gydytojo), užpakaliuko priežiūros kremą. Reikės ir 100% medvilnės diskelių kūdikio veidukui nuvalyti, sterilios marlės bambutei valyti ir indo su virintu vandeniu. Jei vis tiek nerimaujate dėl pirmųjų maudynių, prašykite savo partnerio pagelbėti. Stipri vyriška ranka bus nepamainoma pagalba tiek jums tiek kūdikiui. Kūdikis jausis saugesnis, užsimegs stipresnis ryšys tarp jo ir tėvo. Įdėjus šiek tiek pastangų, jums būtinai pasiseks.

Tik imkite ir maudykite.
Pasirinkite tinkamą maudynių laiką. Kadangi maudynės atpalaiduoja, geriausia maudyti vėlai po pietų arba ankstyvą vakarą. Tačiau laikas priklausys nuo jūsų kūdikio dienos ritmo. Padarykite taip, kad kūdikio maudynės vyktų kas kartą maždaug tuo pačiu metu, geriausia tarp valgymų. Parenkite patalpą, kurioje maudysite ir perrengsite kūdikį. Oro temperatūra turi būti mažiausiai 23 laipsniai Celsijaus. Įsitikinkite, kad visos reikalingos maudynėms priemonės yra po ranka.

Pasiruoškite rankšluosčius, kosmetiką ir drabužėlius. Pripildykite vonelę vandens - vandens temperatūra turi būti 36-37 laipsniai Celsijaus. Ne visos mamos sutinka su tuo, kad tradicinis būdas alkūne patikrinti vandens temperatūrą yra patikimas. Todėl savo ir savo kūdikio labui įsigykite vonios termometrą. Prie vonelės pasitieskite neslidų kilimėlį arba medžiagos atraižą. Jei norisi, įsijunkite švelnią muziką, pagal kurią niūniuosite maudydama kūdikį.

Nurenkite kūdikį ant keitimo stalo. Užklokite jį medvilniniu užtiesalu, kad nesušaltų. Prauskite veiduką ir akytes (nuo vidinės link išorinės pusės kas kartą imdamos švarų vatos diskelį). Neužmirškite odos klostelių, ypač ten, kur gali užsilikti pieno likučių. Dabar įkelkite kūdikį į vonelę. Vieną ranką pakiškite jam po nugaryte - kaire ranka laikykite vaiką jam už kairiosios pažastėlės taip, kad jo galvutė remtųsi į jūsų dilbį, kita ranka prauskite kūdikį, pradėdamos nuo galvutės. Stebėkite, ar bambutė nedrėksta (jei nepilnai sugijusi).

Išimkite kūdikį iš vonelės, įvyniokite į rankšluostį ir švelniai nusausinkite ant keitimo stalo. Galite aliejuku patepti kūdikio odelę ir neužmirškite užpakaliuko priežiūros kremo, nes užpakaliuko oda ypač jautri dėl šlapimo ir išmatų drėgmės. Spiritu pavalykite bambutę. Aprenkite ir apkabinkite kūdikį - pagirkite už drąsą.

Jums rekomenduojami produktai

Skaityti daugiau patarimų

Pirmasis ėjimas į lauką

Kada, kokiu oru ir kuriam laikui reikia su kūdikiu išeiti į lauką pirmą kartą - tai klausimas, neraminantis daugelį jaunų tėvų. Ne taip seniai, tik po dviejų savaičių buvimo namie būdavo beveik privaloma sėdėti prie atviro lango arba lauke su vaiku ilgą laiką. Tačiau dabar tai jau atgyvenęs dalykas.

> Skaityti toliau

Ką naujagimiai mato?

Visų pirma leiskite jus įspėti: naujagimiai negimsta nematantys. Nors tai, ką jie mato toli gražu nėra tai, ką mato suaugę. Jie mato nuo pat gimimo akimirkos, tik kitaip.

> Skaityti toliau

Pleiskanų luobas

Kartais ant kūdikių galvutės atsiranda baltų ar geltonų pleiskanų luobas.

> Skaityti toliau