Gidas Laimingi tėvai

nėštumas

pasirinkti savaitę

kūdikiai

patarimų skaičius: 20

ūgtelėjęs kūdikis

patarimų skaičius: 15

Pirmoji kelionė automobiliu

patarimai pagal kategorijas: pradedantis vaikščioti kūdikis

Pirmoji kelionė automobiliu yra didelis dalykas tiek tėvams, tiek kūdikiui. Per pirmuosius tris gyvenimo mėnesius neturėtumėte vaikučio varginti ilgomis kelionėmis, nes jo kaulų ir nervų sistemos nesusiformavusios.

Rengdamiesi pirmąjai kelionei automobiliu, neužmirškite pasirūpinti saugia ir patogia vaikučio sėdėjimo vieta. Įsigydami kėdutę, pasitikrinkite, ar tai gaminys su atitikties sertifikatu. Pasak mokslininkų, saugiausia vieta kūdikiui automobilyje yra vieta už vairuotojo.

Jei planuojate kelionę su kūdikiu, apgalvokite kasdienį dienos ritmą. Jei išvyksite kaip tik prieš ilgiausio miegojimo tarpsnį, variklio dūzgimas ir švelnus supimas raminančiai veiks kūdikį ir greičiausiai jis visą laiką pramiegos. Nekeliaukite kai itin karšta arba itin šalta. Jei temperatūrų skirtumas tarp lauko ir vidaus yra ženklus, neužmirškite kad nei oro kondicionavimas nei salono šildymas nėra ypač sveika nei jums nei kūdikiui.

Patogiai susipakuokite rankinį bagažą, kuriame būtų visi kūdikiui reikalingi daiktai: sauskelnės, drėgnos servetėlės, paklotas, švarių drabužėlių komplektas - visa tai leis išvengti rausimosi bagažinėje pasistačius automobilį kelio pakraštyje. Net ir gerokai įmigęs vaikas kartais nubunda nei iš šio nei iš to, ir ramios kelionės idilė pertraukiama nepatenkintu verkšlenimu. Įsidėkite kūdikio mėgstamų žaisliukų - ypač tinka nauji - nuoboduliui išsklaidyti. Šie daikčiukai tikrai padės atitraukti jo dėmesį nuo mėgavimosi savo paties riksmu :).

Jei planuojate ilgesnę kelionę, pasikonsultuokite su pediatru. Saugiau jaustumėtės, jei gydytojas pasakytų, jog kūdikis gali keliauti kartu. Pasiimkite galiojančius asmens ir draudimo dokumentus, kūdikio medicinos įrašų knygelę ir pilną pirmosios pagalbos rinkinį. Neužmirškite daryti vairavimo pertraukų. Geriausia sustoti kas 2 valandas - atsipūsite patys ir nuraminsite vaikutį. Pratinkitės ieškoti kompromisų nuo pat pirmosios kelionės. Argi tai taip pat sunku kaip astronautui rengiantis ekspedicijon į Marsą :-)?

Negali būti. Ir be abejo, pirmoji kelionė tikrai nebus paskutinė, net jei ir atsirastų problemų :).

Jums rekomenduojami produktai

Skaityti daugiau patarimų

Augimo spurtas arba šuoliai

Ar tik netapo jūsų vaikutis irzlus, nubunda naktimis ir reikalauja nuolatinio dėmesio? Gali būti, jog vyksta vienas iš septyneto vaiko augimo šuolių! Jis truks maždaug savaitę, o tada.. Atrodys, jog vaikutis išmoko naujų įgūdžių tiesiog per vieną naktį.

> Skaityti toliau

Saugus šliaužiojimas

Tą dieną, kai kūdikis ims šliaužioti, visas namų pasaulis pasikeis.-) Negalima bus nuleisti akių nuo mažylio. Neužmirškite, kad vaikas dar nesupranta, kas yra pavojus.

> Skaityti toliau

Mažylis atranda pasaulį

Jūsų mažylis atranda pasaulį skanaudamas, uostydamas ar liesdamas. Jis jaučia, kai ant rankų jį paima svetimas žmogus.

> Skaityti toliau