Gidas Laimingi tėvai

nėštumas

pasirinkti savaitę

kūdikiai

patarimų skaičius: 20

ūgtelėjęs kūdikis

patarimų skaičius: 15

Pirmasis ėjimas į lauką

patarimai pagal kategorijas: kūdikiai

Kada, kokiu oru ir kuriam laikui reikia su kūdikiu išeiti į lauką pirmą kartą - tai klausimas, neraminantis daugelį jaunų tėvų. Ne taip seniai, tik po pirmųjų dviejų savaičių buvimo namie, būdavo privaloma sėdėti prie atviro lango arba lauke su vaiku ilgesnį laiką. Tačiau dabar tai jau atgyvenęs dalykas. Vis daugiau ir daugiau pediatrų rekomenduoja kūdikį nešti į lauką jau praėjus kelioms dienoms po gimimo. Tačiau žiemos metu, kai temperatūra per žema, rekomenduojama palaipsniui ruošti kūdikį pasivaikščiojimui lauke, pasėdint su juo prie atviro lango. Pati pasižiūrėkite koks oras lauke ir nuspręskite, ar tokiu oru norisi eiti į lauką. Jei taip, tai oras tikriausiai patiks ir jūsų kūdikiui.

Pirmo išėjimo į lauką trukmė priklauso nuo metų laiko. Tas nereiškia, jog rudenį ir žiemą jums privalu tūnoti namie. Smagiai trumpai pasivaikščioti galima išeiti ir šaltą nevėjuotą žiemos dieną, kai temperatūra nenukritusi žemiau - 10 laipsnių Celsijaus. Pradėkite nuo kelių minučių, o paskui pasivaikščiojimus ilginkite. Karštų orų metu taisyklė ta pati: kas kartą užtrukite vis ilgiau. Neužmirškite, jog vasarą, kai orai karšti, į lauką neinama tarp 11 val. ryto ir 4 val. po pietų. Pirmam kartui išsirinkite tinkamą laiką.

Dabar jūs jau žinote savo kūdikio dienos ritmą: kada jam norisi valgyti, o kada miegoti. Pirmą kartą eikite į lauką pamaitinusios kūdikį, nes alkanas vaikas nesimėgaus pasivaikščiojimu. Gal būt jums norėsis sekti savo mamų ir močiučių pavyzdžiu ir rengti vaikutį vienu sluoksniu daugiau nei suaugęs rengiasi. Neužmirškite, kad vežimėlyje kūdikis guli beveik nejudėdamas, todėl šilumą kaupti jam sunkiau. Nagi, jūsų vaikutis jau pavalgė ir tinkamai aprengtas, laikas eiti į lauką pirmąjį kartą.Pirmasis kartas užtruks trumpai, todėl mėgaukitės kiekviena minute.Sėkmės! Pasivaikščiojimas lauke suteikia jums energijos, jūs pakvėpuojate grynu oru ir puikiai praleidžiate laiką su savo kūdikiu.

O jei norite pilnai išnaudoti pasivaikščiojimo laiką, pasukite ten, kur oras tikrai geras, toliau nuo intensyvaus eismo gatvių. Tam tinka parkas, miškas ar pievelė. Kiekvienu metų laiku tinka eiti į lauką su kūdikiu. Imkite jį į lauką popietinio miego metu, nes tuomet miegas bus gilesnis. Tinkami rūbeliai taip pat svarbu. Geriausia kūdikį rengti keliais sluoksniais - jei oras atšyla, vieną galite nuimti. Kai labai karšta, privalu ant kūdikio galvutės uždėti kepurėlę arba skarelę iš orui laidžios medžiagos.

Buvimo lauke trukmė priklauso ir nuo kūdikio amžiaus. Žiemą ji neturėtų būti per ilga. Pradėkite nuo kelių minučių ir palaipsniui ilginkite trukmę iki 45 minučių. Kai oras šiltesnis, vaikščiokite tiek, kiek jums norisi. Jei lauke itin karšta, geriausia į lauką su kūdikiu eiti nuo 8 val. iki 11 val. ryto ir po pietų nuo 17 iki 20 val. Su savimi patartina turėti drėgnų servetėlių vaikučio rankytėms nuvalyti, jei reikėtų.

Mes rekomenduojame Bella Baby Happy Sensitive drėgnas servetėles. Jos puikiai tinka jautriai odelei, kadangi jose nėra spirito, o alavijo ekstraktas drėkina švelnią kūdikio odelę ir palaiko jos gerą būklę. Galima įsigyti pakuotėse su 10 vienetų, tokia pakuotė lengvai telpa į jūsų kišenę.

Ilgas pasivaikščiojimas tinka ir mamytei. Reguliarus vaikščiojimas padeda numesti svorio ir leidžia jaustis geriau, nes organizme gaminasi endorfinai, vadinamieji laimės hormonai. Dažnai jaunos mamytės neturi laiko mankštai, todėl laikas, praleistas lauke su kūdikiu, jums praverčia ir šiuo atžvilgiu.

Vaikščiokite į sveikatą!

Jums rekomenduojami produktai

Skaityti daugiau patarimų

Ką naujagimiai mato?

Visų pirma leiskite jus įspėti: naujagimiai negimsta nematantys. Nors tai, ką jie mato toli gražu nėra tai, ką mato suaugę. Jie mato nuo pat gimimo akimirkos, tik kitaip.

> Skaityti toliau

Pleiskanų luobas

Kartais ant kūdikių galvutės atsiranda baltų ar geltonų pleiskanų luobas.

> Skaityti toliau

Taupykime laiką ir planuokime pabuvimą su kūdikiu

Nesvarbu, ar apskritai esate organizuota asmenybė ar ne, kūdikio gimimas gali apversti jūsų kasdienybę aukštyn kojomis

> Skaityti toliau