Gidas Laimingi tėvai

nėštumas

pasirinkti savaitę

kūdikiai

patarimų skaičius: 20

ūgtelėjęs kūdikis

patarimų skaičius: 15

Pienligė

patarimai pagal kategorijas: kūdikiai

Kaip ir kodėl atsiranda pienligė?
Pienligė pasireiškia baltais mažais taškeliais burnytėje. Tokie gali atsirasti jau pirmąją gyvenimo savaitę. Iš išvaizdos jie panašūs į pieno likučius vidinėje skruostų pusėje, ant gomurio ir dantenų. Jei bandote nuvalyti, tos vietelės ima kraujuoti. Tai grybelinės infekcijos padarinys, atsiradusios dėl nešvaraus žinduko ar žaisliuko, ar indų neperplautų verdančiu vandeniu prieš gaminant maistą.

Vaikučiai paprastai pienlige užsikrečia nuo suaugusių, žįsdami blastomikoze sergančios mamos krūtį, arba čiulptuką, palaižytą motinos.Taip pat pienligė gali atsirasti po gydymo antibiotikais (ypatingai gimus neišnešiotam kūdikiui, kurio imuninė sistema yra silpnesnė). Kartais jie užsikrečia grybeliu, vadinamu Candida albicans, eidami pro motinos lytinius takus.

Dėl pienligės naujagimiai dažnai praranda apetitą ir dažnai vemia. Taškeliai skausmingi, jie trukdo valgyti. Pienligę turėtų gydyti gydytojas, tačiau visų pirma būtina užtikrinti absoliučiai švarią kūdikio buvimo aplinką.

Kaip galėtumėte padėti kūdikiui jūs?
1. Nuolatos valykite baltas dėmeles sterilia marle, pamirkyta į prirašytą gydytojo skystį.
2. Išmeskite dėvėtą žinduką ir įsigykite naują, užtikrinkite jo sterilumą.
3. Rūpestingai plaukite krūtis (jei maitinate krūtimi) ir sekite, ar ir jos neužkrėstos.

Kantriai kovokite su pienlige.
Pienligė kūdikio burnytėje yra nemalonus dalykas. Ji taip gali būti blogo pasisotinimo žindymo metu priežastis. Kūdikį maitinkite lėtai. Laikykitės gydytojo nurodymų ir netrukus pamatysite rezultatus. Neskubėkite užbaigti gydymo, nes gali paaiškėti, jog taip padarėte per anksti, ir teks gydymą pradėti iš naujo.

Jums rekomenduojami produktai

Skaityti daugiau patarimų

Kai kūdikiui skauda pilvuką

Pilvuko diegliai - dažnai pasitaikantis kūdikių negalavimas. Prasideda pirmąją kūdikio gyvenimo savaitę ir gali trukti keletą mėnesių.

> Skaityti toliau

Geras nakties miegas

Miegas yra pats geriausias būdas vaikui pailsėti ir augti.

> Skaityti toliau

Staigi kūdikių mirtis

Terminas staigi kūdikių mirtis tėvams gniaužia širdį. Šis sindromas nėra gerai diagnozuojamas. Tačiau pasitaiko itin retai.

> Skaityti toliau