Gidas Laimingi tėvai

nėštumas

pasirinkti savaitę

kūdikiai

patarimų skaičius: 20

ūgtelėjęs kūdikis

patarimų skaičius: 15

Maitinimas krūtimi

patarimai pagal kategorijas: kūdikiai

Naujagimio maitinimas krūtimi yra ir lengvas, ir sunkus dalykas. Pirmaisiais kūdikio gyvenimo mėnesiais tik viena gali numalšinti kūdikio alkį: tai pienas. Tačiau labai svarbus yra maitinimo režimas. Jei pavyks laikytis maitinimo režimo, judu su kūdikiu pajusite daug malonumo.

Pateikiame keletą taisyklių, kurių reikia laikytis maitinimo metu ir iki jo.

1. Užtikrinkite ramią gerą aplinką ir sau ir kūdikiui - neskubėkite, venkite dirgiklių, nes tuomet kūdikis galės susitelkti valgymui.

2. Pakeiskite sauskelnes - švarios sauskelnės leis kūdikiui gerai jaustis.

3. Higiena - prieš maitinimą nusiplaukite rankas, kad ant jų nebūtų kvapų, ar kitokios veiklos aromato. Juk paduosite rankomis krūtį kūdikiui.

4. Užimkite padėtį, patogią maitinimui. Galite prigulti, ar sėdėti - svarbu kad judviem su kūdikiu būtų patogu.

5. Jei kūdikis stipriai įvyniotas, išvyniokite jį iš antklodės, kad valgytų nevaržomas. Geriau yra, kai kūdikis laikomas arčiau prie motinos kūno.

6. Nuraminkite verkiantį kūdikį - negalėsite jo pamaitinti, jei kūdikis bus dirglus ir verkiantis.

7. Pažadinkite kūdikį, nemaitinkite miegančio. Maitindamos krūtimi, stenkitės palaikyti kontaktą su kūdikiu.

8. Glamonėkite - kūdikis suvokia valgymą kaip artumos su mama veiksmą. Apglėbkite kūdikį ir glamonėkite jį akimis, rankomis ir balsu.

9. Darykite atsirūgimo pertraukėles. Atidžiai stebėkite kūdikį, kai keičiate krūtis ir padarykite pertraukėlę, kad kūdikis galėtų atsirūgti. Jei kūdikis nustoja valgyti pernelyg greitai, tai gali reikšti, jog pilvuke prisirinko dujų. Atsirūgimas palengvins nemalonų pojūtį ir vaikas galės dar pavalgyti.

Kiek laiko turėtų trukti maitinimas krūtimi?
Maitinimas krūtimi neturėtų būti trumpesnis nei 10 minučių ir neilgesnis nei 20 minučių. Per pirmąsias 5 minutes sveikas stiprus kūdikis suvalgo nuo pusės iki 3/4 krūties turinio. Dar per kitas 5 minutes suvalgo tik nedidelį kiekį pieno. Kartais, kai naujagimis tingesnis, jis valgo lėtai ir valgydamas greitai užmiega. Jei maitinamas kūdikis užmiega, padeda lengvas nosytės ar skruostuko pajudinimas pirštu. Maitinimas, trunkantis 25-30 minučių leidžiamas tik trumpai, kol naujagimis dar nežino, kaip žįsti arba žinda silpnai, arba kai motina turi mažai pieno, ir šis veiksmas reikalingas pieno liaukoms stimuliuoti, o tuo pačiu didinti pieno gamybą. Sveikas ir tinkamai maitinamas kūdikis yra gyvybingas, aktyvus, gerai miega, linksmas, jo kūnelis tvirtas ir rausvas.

Žinokite: jei kūdikis pieno negauna pakankamai, jo svoris auga lėtai, tarp maitinimų jis verkia ir būna neramus, čiulpia rankytes ir ieško mamos krūties. Jei kūdikis negauna pakankamai maisto, jis blogai miega, verkdamas nubunda, kenčia nuo vidurių užkietėjimo, arba, atvirkščiai, jo viduriukai laisvi, tamsūs ir jų kiekis nedidelis. Analizuokite maitinimo režimą ir ieškokite geriausio sprendimo. Jums privalu rūpintis krūtų būkle, jei norite, kad maitinimas krūtimi vyktų be problemų. Speneliai turi būti minkšti ir nesutrūkinėję. Naudokite specialias priežiūros speneliams - geriausia gydytojo rekomenduotas. Sveikiausia krūtis plauti be muilo (nebūtinai prieš kiekvieną maitinimą, per dieną pakanka vieno dviejų kartų). Neplaukite pieno, džiūstančio ant spenelių. Šis pienas- puikus apsauginis sluoksnis.

Nieko nėra gražesnio kaip laimingas sotus kūdikis, linksmai besišypsantis po maitinimo, lengvai užmiegantis ir paliekantis laiko pačiai mamai.

Jums rekomenduojami produktai

Skaityti daugiau patarimų

Kas yra atpylimas?

Pamaitinti kūdikiai dažnai atpila pieną. Kūdikiui tai sukelia diskomforto jausmą, todėl jūsų pareiga mažinti atpylimų dažnį ir apimtį.

> Skaityti toliau

Kaip rengti naujagimį?

Rengdamos naujagimį pradžioje truputį nervinsitės, tačiau vėliau bus lengviau ir šis darbas teiks malonumo.

> Skaityti toliau

Kokiu būdu nešioti naujagimį?

Kūdikio paėmimas ant rankų pirmą kartą gali būti itin emocingas. Tačiau kūdikis - lengvutis, jį pakelti santykinai nesunku, todėl jums teks užgniaužti savo emocijas. Pasitikėkite savimi ir savo instinktais.

> Skaityti toliau