Gidas Laimingi tėvai

nėštumas

pasirinkti savaitę

kūdikiai

patarimų skaičius: 20

ūgtelėjęs kūdikis

patarimų skaičius: 15

Kūdikių peršalimai

patarimai pagal kategorijas: pradedantis vaikščioti kūdikis

Niekam nepatinka, kai bėga nosis ar skauda gerklę, o vaikučiai į tai reaguoja dar jautriau. Neužmirškite, jog dauguma infekcijų, kuriomis užsikrečia kūdikiai, yra virusinės kilmės, todėl gali būti įveikiamos lengviau, jei imsitės priemonių tuojau pat.

Visų pirma turėkite galvoje, kad vaiko reakcija į peršalimą gali būti itin stipri pirmosiomis dienomis, todėl labai svarbu išlikti santūriems. Temperatūros pakilimas iki 40 laipsnių Celsijaus nėra retas ar išskirtinis reiškinys, kūdikiui sergant.

Tai tėra ženklas, kad mažylio imuninė sistema kovoja su liga. Jei kitokių simptomų nėra (pvz., viduriavimo, vėmimo), galima įtarti, kad kūdikis bus peršalęs. Greičiausias ir tiksliausias būdas temperatūrai pamatuoti - termometrą dėti į išangę. Paguldykite kūdikį ant šonelio arba nugarytės, pakelkite kojytes ir švelniai įstumkite termometrą iki 1-2 cm gylio. Elektroniniai termometrai rezultatą parodo mažiau nei per minutę (dvi dešimtąsias atmeskite, pvz., jei termometras rodo 38.5 laipsnius Celsijaus, tai tikroji temperatūra bus 38.3 laipsnių pagal Celsijų).

Tuomet duokite jam vaistą, pasižymintį antipiretinėmis (karščiavimą slopinančiomis), analgetinėmis ir priešuždegiminėmis savybėmis (dozė priklauso nuo kūdikio svorio). Geriausia tokį vaistą įvesti kaip žvakutę, nes žvakutė geriausiai absorbuojasi. Duokite mažyliui daug gerti, geriausia vandens. Didesniam vaikučiui tinka vanduo su vitaminu C arba aviečių ir liepos žiedų arbatos. Netiesa, kad kūdikį reikia aprengti ypač šiltai, kad gerai išprakaituotų, nes taip darydavo mūsų mamos ir močiutės. Vaikutis turi prakaituoti, bet ne dėl to, kad perkaitęs!

Apklokite jį antklode ar plonu užtiesalu. Vėdinkite kambarį, keiskite lovytės patalynę ir drabužėlius kas kelios valandos. Medvilninė liemenė, glaustinukai ir medžiaginiai batukai - tai tinkami drabužėliai. Tinka pamasažuoti pėdutes šildančiu tepaliuku. Temperatūrą matuokite kas 3-4 valandas. Po to, kai suduosite antipiretinių (nuo karščiavimo) vaistų, karščiavimas turėtų sumažėti, o po kelių valandų vėl atsirasti. Taip turėtų tęstis dvi dienas.

Jei vaikučiui ir nosytė bėga, neužmirškite jos išvalyti. Akivaizdu, kad pats mažylis nosies neišpūs, todėl gali prireikti specialaus kūdikių nosies gleivių aspiratoriaus, padėsiančio kruopščiai išvalyti nosies ertmę. Neužmirškite drėkinti tos patalpos, kurioje kūdikis miega. Į drėkintuvą įpilkite 1-2 lašelius eterinio aliejuko (geriausia eukalipto), kad vaikučiui būtų lengviau kvėpuoti. Nosytę reikia valyti dažnai, priešingu atveju vaikučiui gali išsivystyti otitas.

Visi aukščiau minėti simptomai nėra žalingi, o jei išliksite santūri, nuosekli ir ryžtingai imsitės veiksmų, po 3-4 dienų jūsų kūdikis bus sveikas kaip ridikas. Jūs savo kūdikį pažįstate geriausiai. Nepamirškite! - jei kyla įtarimų dėl jo sveikatos, atsiranda papildomų požymių (vangumas, bėrimas, vėmimas, viduriavimas ir kiti), kuo skubiau kreipkitės į gydytoją.

Jums rekomenduojami produktai

Skaityti daugiau patarimų

Kaip prižiūrėti pirmuosius dantukus

Kai kuriems vaikučiams dantukai pradeda dygti, kai jiems sukanka 5-6 mėnesiai. Bet dar iki dantukams pasirodant, pratinkite jį prie dantenų valymo jau nuo pirmųjų mėnesių.

> Skaityti toliau

Kūdikis automobilyje

Tas faktas, kad jūsų kūdikis mažas, nereiškia, jog negalite automobilio vairuoti pati. Jums tereikia įsigyti automobilinę vaikų saugos kėdutę, pritaikytą vaiko amžiui ir įtaisyti ją pagal gamintojo instrukcijas. Nepirkite automobilinės vaikų saugos kėdutės, neturinčios atitikties sertifikato.

> Skaityti toliau

Komfortabilus miegas

Kaip dauguma mamų, tikriausiai ir jūs mėgstate miegoti su kūdikiu. Žinote, kad tuo metu jis jaučiasi saugus ir čia pat pasiekiamas. Būtų idealu, kad tai patiktų visiems - ir jūsų kūdikiui, ir jūsų partneriui.

> Skaityti toliau