Gidas Laimingi tėvai

nėštumas

pasirinkti savaitę

kūdikiai

patarimų skaičius: 20

ūgtelėjęs kūdikis

patarimų skaičius: 15

Kūdikio verksmas

patarimai pagal kategorijas: kūdikiai

Visi vaikai verkia, ypač pirmosiomis savaitėmis po gimimo. Jie verkia, kai ko nors nori, tačiau tai nereiškia, jog kažkas yra blogai. Kartais priežastis aiški: vaikučio sauskelnės drėgnos arba jis alkanas. Nors būna ir taip, kad priežastį sunku nustatyti, tuomet stengiamasi patikrinti visas galimas priežastis.Verkiantis vaikas kelia nerimą, nepailsi pats ir trukdo tėvų miegą. Jei vaikas verkia visą laiką, itin svarbu rasti būdą ir leisti sau pailsėti. Jei verksmas kitoks nei įprastinis, tai gali reikšti, jog jo savijauta bloga.

Kadangi vaikučiai kalbėti negali, tai verksmas yra vienitelė jų bendravimo priemonė, reikalinga pranešti apie savo poreikius. Kartais verksmo priežastį nustatyti sunku. Kai kurios priežastys sutinkamos dažnai: alkis, troškulys, drėgnos ir pilnos sauskelnės, nuovargis arba pilvuko pūtimas. Kitos dažnai pasitaikančios priežastys yra perkaitimas, vienatvė, nuobodulys, diskomfortas (pvz.,pernelyg spaudžiantys rūbeliai ar apklotas) ar pernelyg smarki stimuliacija (aplink per daug triukšmo ar intensyvios veiklos). Ir dar viena verksmo priežastis, ypač naujagimių atveju, yra diegliai. Diegliai atsiranda dažnai, manoma, kad juos sąlygoja kūdikio virškinimo sistemos formavimasis. Jei vaikas kenčia nuo dieglių, jo riksmas garsus ir spiegiantis. Paprastai tokiu atveju nelengva nurimti.

Kartais kūdikio nuraminti neįmanoma. Tokiu atveju stenkitės kūdikį laikyti arti avęs, kad jis jaustų fizinį kontaktą. Tuomet duoti ką nors pažįsti, krūtį ar čiulptuką, nes šie dalykai padeda vaikučiui nurimti ir pasijusti saugiam. Galima pasitelkti kokių nors monotoniškų garsų pagalbą (įjungti skalbimo mašiną ar ventiliatorių). Padeda ir kūdikio vežiojimas vežimėlyje ar automobiliu. Galima išbandyti šiltas maudynes, pasūpuoti vaikutį ant rankų jį nešiojant. Neįveskite perdaug naujos veiklos ar naujų patirčių, nereikia stimuliuoti kūdikio perdaug. Geriausiai padeda įprastinių veiksmų seka, tokių kaip maudymas kas vakarą tą pačią valandą arba guldymas miegoti ramioje aplinkoje. Diegliams nuraminti yra specialių priemonių, tačiau ne visos vienodai veiksmingos.

Diegliai gali būti vaikučio problema tol, kol jo virškinimo sistema nesusiformuoja pilnai. Po to kai įsitikinote, jog verksmo priežastis yra aiški, nuraminote jį, palikite saugiai būti lovytėje arba aptvertoje žaidimų vietoje. Bandykite nueiti į kitą kambarį, pasiklausyti muzikos ir pailsėti. Nors ir labai sunku, vis tiek stenkitės augindamos kūdikį rasti laiko ir sau. Prašykite kito šeimos nario ar draugės, kad jus išleistų kur nors nueiti bent valandai. Jei vaiko verksmas jums kelia itin didelę įtampą, pasitraukite nuo jo, palikusi saugioje vietoje, nueikite į kitą kambarį ir stenkitės atsitrūkti trumpam nuo visos situacijos.

Jums rekomenduojami produktai

Skaityti daugiau patarimų

Kaip suprasti kūdikio verksmą

Pirmaisiais vaikučio gyvenimo mėnesiais verksmas yra vienintelė vaikučio komunikacijos priemonė pranešti apie savo poreikius, todėl jūs turėtumėte suprasti šią universalią kalbą

> Skaityti toliau

Maitinimas krūtimi

Naujagimio maitinimas yra ir lengvas ir sunkus dalykas. Tačiau įvedus maitinimo tvarką, ir jūs, ir jūsų kūdikis jausite malonumą

> Skaityti toliau

Kas yra atpylimas?

Pamaitinti kūdikiai dažnai atpila pieną. Kūdikiui tai sukelia diskomforto jausmą, todėl jūsų pareiga mažinti atpylimų dažnį ir apimtį.

> Skaityti toliau