Gidas Laimingi tėvai

nėštumas

pasirinkti savaitę

kūdikiai

patarimų skaičius: 20

ūgtelėjęs kūdikis

patarimų skaičius: 15

Komfortabilus miegas

patarimai pagal kategorijas: pradedantis vaikščioti kūdikis

Kaip ir dauguma mamyčių, jūs greičiausiai norite miegoti kartu su kūdikiu šalia. Taip jaučiatės saugiau. Pirmiausia įsitikinkite, kad jūsų kūdikis su jumis miega patogiai ir ramiai, ir ar jūsų partneriui tai priimtina.

O gal tai yra tik jūsų noras?

Jei esate maitinanti motina, toks miegojimas yra privalumas - stipriai neišsibudinate nei jūs, nei kūdikis. Tačiau, jei kūdikiui jau yra 6 mėnesiai, didžiausia dovana jam yra jo gerai pailsėjusi mamytė. Netrukus jis pradės šliaužioti - prireiks papildomos mamytės energijos. Tad po truputį vertėtų pagalvoti apie vaikelio migdymą atskirai.

Pradėkite nuo naktinio maitinimo atsisakymo. Kūdikis gali naktį nubusti ir jaustis alkanas, todėl iš vakaro pamaitinkite jį stipriau - be pieno duokite dar duokite pvz. ir tyrelės. Juk kūdikis gali nubusti ir dėlto, kad jaučia, jog jo pienukas čia pat :-).

Labai gerai būtų įpratinti kūdikį miegoti vieną ir dienos miego metu. Po truputį, laikantis naujų taisyklių, tvarka nusistovės. Kuo vėliau šito imsitės, tuo bus sunkiau susidoroti.

Jums rekomenduojami produktai

Skaityti daugiau patarimų

Dygsta dantukai

Pirmieji pieniniai dantukai sukelia daug emocijų tiek abiems tėveliams tiek ir pačiam kūdikiui. Pirmieji pieniniai dantukai ima dygti paprastai 6-tąjį mėnesį, tačiau kartais jie pasirodo net ir 3-iąjį, arba žymiai vėliau - 8-ąjį mėnesį.

> Skaityti toliau

Nerimas dėl atsiskyrimo

7-8-ių mėnesių kūdikio prisirišimas prie motinos tampa akivaizdus ir ryškiai išreiškiamas. Tokio amžiaus kūdikis išgyvena atsiskyrimo nerimą - neleidžia mamai net rumpam jį palikti ir bijo nepažįstamų žmonių.

> Skaityti toliau

Savarankiškas valgymas

Mokymas savarankiškai valgyti yra tikras tėvų kantrybės išbandymas. Viena vertus, jums rūpi kuo greičiau pasiekti, kad mažylis valgytų be jūsų pagalbos, tačiau iš kitos pusės niekas nenori, kad valgymai tęstųsi valandų valandas, o virtuvė atrodytų kaip po karo :-)

> Skaityti toliau