Gidas Laimingi tėvai

nėštumas

pasirinkti savaitę

kūdikiai

patarimų skaičius: 20

ūgtelėjęs kūdikis

patarimų skaičius: 15

Komfortabilus miegas

patarimai pagal kategorijas: pradedantis vaikščioti kūdikis

Kaip ir dauguma mamyčių, jūs greičiausiai norite miegoti kartu su kūdikiu šalia. Taip jaučiatės saugiau. Pirmiausia įsitikinkite, kad jūsų kūdikis su jumis miega patogiai ir ramiai, ir ar jūsų partneriui tai priimtina.

O gal tai yra tik jūsų noras?

Jei esate maitinanti motina, toks miegojimas yra privalumas - stipriai neišsibudinate nei jūs, nei kūdikis. Tačiau, jei kūdikiui jau yra 6 mėnesiai, didžiausia dovana jam yra jo gerai pailsėjusi mamytė. Netrukus jis pradės šliaužioti - prireiks papildomos mamytės energijos. Tad po truputį vertėtų pagalvoti apie vaikelio migdymą atskirai.

Pradėkite nuo naktinio maitinimo atsisakymo. Kūdikis gali naktį nubusti ir jaustis alkanas, todėl iš vakaro pamaitinkite jį stipriau - be pieno duokite dar duokite pvz. ir tyrelės. Juk kūdikis gali nubusti ir dėlto, kad jaučia, jog jo pienukas čia pat :-).

Labai gerai būtų įpratinti kūdikį miegoti vieną ir dienos miego metu. Po truputį, laikantis naujų taisyklių, tvarka nusistovės. Kuo vėliau šito imsitės, tuo bus sunkiau susidoroti.

Jums rekomenduojami produktai

Skaityti daugiau patarimų

Savarankiškas valgymas

Mokymas savarankiškai valgyti yra tikras tėvų kantrybės išbandymas. Viena vertus, jums rūpi kuo greičiau pasiekti, kad mažylis valgytų be jūsų pagalbos, tačiau iš kitos pusės niekas nenori, kad valgymai tęstųsi valandų valandas, o virtuvė atrodytų kaip po karo :-)

> Skaityti toliau

Naujo maisto įvedimas

Natūraliai krūtimi maitinančios motinos gali tokiu būdu maitinti mažylį gana ilgai. Tai labai asmeniškas apsisprendimas. Tačiau, jei pastebite, jog kūdikis reikalauja kažko daugiau ar kitokio maisto, arba, jei maitinate dirbtiniu kūdikių maisteliu, galite pradėti įvedinėti naujų skonių į mažylio mitybą jau net ir 4-o mėnesio pabaigoje.

> Skaityti toliau

Nagučių kirpimas

Kaip reikėtų kirpti vaikučiui nagučius, kad jie neaugtų vidun, ir kada geriausia šį veiksmą atlikti

> Skaityti toliau