Gidas Laimingi tėvai

nėštumas

pasirinkti savaitę

kūdikiai

patarimų skaičius: 20

ūgtelėjęs kūdikis

patarimų skaičius: 15

Kokiu būdu nešioti naujagimį?

patarimai pagal kategorijas: kūdikiai

Pirmasis kūdikio palaikymas tėvams gali būti itin emocingas arba kelti įtampą. Tėvai mano, kad jie nemoka kūdikio laikyti ir gali padaryti jam žalos. Tačiau pakelti savo kūdikį yra santykinai lengva. Jums privalu pasitikėti savo instinktais ir sulaikyti emocijas. Pakelti kūdikį galima išmokti. Visų pirma įsitikinkite, kad kūdikio galvutė nežnegtels atgal.

Todėl, kai keliate gulintį kūdikį vieną ranką pakiškite jam po kakliuku ir galvute, o kitą - po užpakaliuku. Švelniai ir lėtai kelkite kūdikį ir priglauskite sau prie krūtinės.Kūdikis jaučia motinos širdies dūžius ir tas garsas jį ramina. Vaikutis išsyk nurimsta ir jaučiai saugus. Jei vaikutį pakelsite šiek tiek aukščiau, kai jo smakriukas lies jūsų ranką, tai ir bus geriausia padėtis po maitinimo arba apsidairyti aplink. Turite galvoti apie vaikučio galvą. Kūdikiai dažnai ima ir atmeta galvutę atgal. Dažniausiai taip atsitinka naujagimiams, praėjus kelioms valandoms po gimimo, nes kakliuko raumenys dar neišsivystę.

Vaikučio galva svyra atgal ir į šonus, todėl jums privalu ranka švelniai prilaikyti galvutę, suteikti jai stabilumo. Tačiau nelaikykite per daug stipriai, nes kūdikiui reikia laisvės. Smulkieji kaklo raumenys turi treniruotis. Patogiausia, jei vaikutį laikysite viena ranka prilaikydamos galvytę ir kalą, o kitą ranką pakišusios po užpakaliuku, rankas praskėskite horizontaliai, kad vaikučio galva būtų ant tos rankos, kuria laikote užpakaliuką, dilbio.

Vaikutį laikykite ant tos rankos, kuria prilaikote užpakaliuką, taip, kad jo galvutė atsidurtų alkūnės įlinkyje. Jei kūdikis didelis, pasitelkite ir kitą ranką užpakaliukui ir nugarytei prilaikyti. Tokioje padėtyje kūdikis jus mato, jūs žiūrite jam į akis ir šnekinate jį. Naujagimiai arba per anksti gimę kūdikiai turi būti laikomi suvynioti į antklodę ar vystyklą, nes taip jie jaučia šilumą ir saugumą, lyg būtų mamos įsčiose.

Vyresnius vaikučius galite laikyti atrėmę jų nugarytę į savo krūtinės ląstą. Vieną ranką dėkite po vaiko užpakaliuku, o kitą jam už nugarytės (prilaikydanmos galvutę). Pakelkite kūdikį į stačią padėtį ir atsukite jo nugarytę savęs link. Vaikutį galite sodinti sau ant dilbio arba įdėti ranką jam tarp kojyčių. Kita ranka prilaikykite kūdikio krūtinės ląstą. Tokioje padėtyje kūdikis laisvai dairosi aplinkui ir mato žmones, kurie jį šnekina ir jam šypsosi.

Jums rekomenduojami produktai

Skaityti daugiau patarimų

Reikia žinduko ar nereikia? Štai kur klausimas

Ar reikėtų kūdikui duoti žinduką, ar ne? Šis klausimas aktualus daugeliui tėvų

> Skaityti toliau

Pienligė

Pienligė - tai maži balti taškeliai kūdikio burnytėje.Tokie gali atsirasti net ir pirmąją gyvenimo savaitę.

> Skaityti toliau

Kai kūdikiui skauda pilvuką

Pilvuko diegliai - dažnai pasitaikantis kūdikių negalavimas. Prasideda pirmąją kūdikio gyvenimo savaitę ir gali trukti keletą mėnesių.

> Skaityti toliau