Gidas Laimingi tėvai

nėštumas

pasirinkti savaitę

kūdikiai

patarimų skaičius: 20

ūgtelėjęs kūdikis

patarimų skaičius: 15

Kelionė lėktuvu

patarimai pagal kategorijas: pradedantis vaikščioti kūdikis

Jei planuojate keliauti su kūdikiu lėktuvu, pasirenkite iš anksto tokiai kelionei, kad ji nekeltų rūpesčių jums, o nerimo kūdikiui. Jaunesni nei 2 metų vaikučiai negauna atskiros vietos - jie keliauja ant mamyčių kelių. Vežimėlį arba specialią kėdę į lėktuvą galima pasiimti nemokamai. Prieš lipdamos į lėktuvą, pakeiskite kūdikiui sauskelnes.

Rankiniame jūsų bagaže turi būti kūdikio pasas, sauskelnių, vienkartiniai paklotai patiesti po kūdikiu, kai perrenginėjate, drėgnos servetėlės, mėgstami kūdikio žaisliukai ir pieno ar kitokio gėrimo ar maisto, jei nemaitinate krūtimi. Paprašykite lėktuvo personalo leisti pašildyti pieną, ar karšto vandens maisteliui paruošti. Pasiimkite ir atsarginių drabužėlių, ir nedidelę antklodę.

Lėktuve pasirinkite vietą kuo arčiau išėjimo, nes gerai būtų sėdėti arčiau tualeto, o paskui kuo greičiau išlipti lėktuvui nusileidus. Kūdikiui sunkiausia pernešti pakilimą ir nusileidimą. Kūdikiai itin jautrūs slėgio pokyčiams, skrydžio metu jie jaučia skausmą ir jiems užgula ausytes. Pagelbėsite, jei duosite kūdikiui gerti. Jei kūdikiui varva nosis, į nosytę įlašinkite lašiukų arba jūros vandens. Neužmirškite, jog kelionė kelia nerimą tik jums. Vaikučiui visai nesvarbu, kur jis glaudžiasi prie mamos - namie ar lėktuve. Vienintelis dalykas jam svarbus - kad jūs būtumėte arti.

Jums rekomenduojami produktai

Skaityti daugiau patarimų

Kaip rengti kūdikį

Pasak pediatrų, tėvai kūdikius daug dažniau rengia pernelyg šiltai, nei per vėsiai. Todėl stenkitės kūdikio neperkaitinti, nes jo imuninės sistemos stiprumas gali sumenkėti.

> Skaityti toliau

Kaip prižiūrėti pirmuosius dantukus

Kai kuriems vaikučiams dantukai pradeda dygti, kai jiems sukanka 5-6 mėnesiai. Bet dar iki dantukams pasirodant, pratinkite jį prie dantenų valymo jau nuo pirmųjų mėnesių.

> Skaityti toliau

Komfortabilus miegas

Kaip dauguma mamų, tikriausiai ir jūs mėgstate miegoti su kūdikiu. Žinote, kad tuo metu jis jaučiasi saugus ir čia pat pasiekiamas. Būtų idealu, kad tai patiktų visiems - ir jūsų kūdikiui, ir jūsų partneriui.

> Skaityti toliau