Gidas Laimingi tėvai

nėštumas

pasirinkti savaitę

kūdikiai

patarimų skaičius: 20

ūgtelėjęs kūdikis

patarimų skaičius: 15

Kelionė lėktuvu

patarimai pagal kategorijas: pradedantis vaikščioti kūdikis

Jei planuojate keliauti su kūdikiu lėktuvu, pasirenkite iš anksto tokiai kelionei, kad ji nekeltų rūpesčių jums, o nerimo kūdikiui. Jaunesni nei 2 metų vaikučiai negauna atskiros vietos - jie keliauja ant mamyčių kelių. Vežimėlį arba specialią kėdę į lėktuvą galima pasiimti nemokamai. Prieš lipdamos į lėktuvą, pakeiskite kūdikiui sauskelnes.

Rankiniame jūsų bagaže turi būti kūdikio pasas, sauskelnių, vienkartiniai paklotai patiesti po kūdikiu, kai perrenginėjate, drėgnos servetėlės, mėgstami kūdikio žaisliukai ir pieno ar kitokio gėrimo ar maisto, jei nemaitinate krūtimi. Paprašykite lėktuvo personalo leisti pašildyti pieną, ar karšto vandens maisteliui paruošti. Pasiimkite ir atsarginių drabužėlių, ir nedidelę antklodę.

Lėktuve pasirinkite vietą kuo arčiau išėjimo, nes gerai būtų sėdėti arčiau tualeto, o paskui kuo greičiau išlipti lėktuvui nusileidus. Kūdikiui sunkiausia pernešti pakilimą ir nusileidimą. Kūdikiai itin jautrūs slėgio pokyčiams, skrydžio metu jie jaučia skausmą ir jiems užgula ausytes. Pagelbėsite, jei duosite kūdikiui gerti. Jei kūdikiui varva nosis, į nosytę įlašinkite lašiukų arba jūros vandens. Neužmirškite, jog kelionė kelia nerimą tik jums. Vaikučiui visai nesvarbu, kur jis glaudžiasi prie mamos - namie ar lėktuve. Vienintelis dalykas jam svarbus - kad jūs būtumėte arti.

Jums rekomenduojami produktai

Skaityti daugiau patarimų

Savarankiškas valgymas

Mokymas savarankiškai valgyti yra tikras tėvų kantrybės išbandymas. Viena vertus, jums rūpi kuo greičiau pasiekti, kad mažylis valgytų be jūsų pagalbos, tačiau iš kitos pusės niekas nenori, kad valgymai tęstųsi valandų valandas, o virtuvė atrodytų kaip po karo :-)

> Skaityti toliau

Kūdikis automobilyje

Tas faktas, kad jūsų kūdikis mažas, nereiškia, jog negalite automobilio vairuoti pati. Jums tereikia įsigyti automobilinę vaikų saugos kėdutę, pritaikytą vaiko amžiui ir įtaisyti ją pagal gamintojo instrukcijas. Nepirkite automobilinės vaikų saugos kėdutės, neturinčios atitikties sertifikato.

> Skaityti toliau

Pirmoji kelionė automobiliu

Pirmoji kelionė automobiliu yra didelis dalykas tiek tėvams, tiek kūdikiui. Per pirmuosius tris gyvenimo mėnesius neturėtumėte vaikučio varginti ilgomis kelionėmis, nes jo kaulų ir nervų sistemos nesusiformavusios.

> Skaityti toliau