Gidas Laimingi tėvai

nėštumas

pasirinkti savaitę

kūdikiai

patarimų skaičius: 20

ūgtelėjęs kūdikis

patarimų skaičius: 15

Kaip vystosi vaiko kalba

patarimai pagal kategorijas: ūgtelėjęs kūdikis

Vaiko vystymasis susideda iš daugelio elementų, vienas jų yra komunikacinių įgūdžių įgijimas - kalbėjimas. Kai stebite vaiko vystymąsi, kartais savęs klausiate, ar tikrai viskas vyksta teisinga linkme. Vaiko kalbos vystymąsi galima dalinti į keturias pagrinidines fazes. Kiekvienos jų metu vaikas išmoksta tarti tam tikrus garsus.

1. Melodijų fazė - trunka nuo gimimo iki maždaug vienerių. Vaiko bendravimas su išoriniu pasauliu pagrįstas pradžioje spiegimu, verkimu ir nevalingais garsais. Apie 6-ą mėnesį vaikas pradeda burbuliuoti, dažnai kartodamas garsus ir skiemenis. Tuomet pradeda teisingai tarti balses A ir E, kartais I. Atsiranda ir pirmosios priebalsės: M, B, N, T, D, J.

2. Tai žodžių fazė, jos laikas tarp vienerių ir dviejų metų. Vaikas ima kartoti pirmuosius žodžius, teisingai taria P, B, M, T, D, N, J, K. Dažnai keičia sunkius garsus į paprastesnius, pvz., G į D.

3. Sakinių fazė - tarp 2 ir 3 metų. Vaiko žodynas plečiasi, atsiranda gramatikos elementų. Vaikas teisingai taria visas balses ir priebalses P, B, M, F, W, K, G, H, T, D, I ir J, o kartais ir S, Z, C, Š, Z, ir Č. Vaikai dažnai sako J arba L vietoje R.

4. Ypatinga kalbos vystymosi stadija - nuo 4 iki 7 metų. Vaikas ima tarti gausybę naujų žoddžių. Apie 5 metus ima užduoti daugybę klausimų. Atsiranda garzai Š, Z. Č. Baigiantis penkerių metų tarpsniui, ima tarti ir garsą R. Jei vaiko kalbos vystymasis nuo šio modelio šiek tiek skiriasi, nesijaudinkite! Pusės metų nukrypimai yra normalus dalykas. Tačiau, jei trunka dar ilgiau, reikėtų kreiptis į logopedą.

Jums rekomenduojami produktai

Skaityti daugiau patarimų

Valgymo įpročiai

Kai vaikučiui sueina vieneri, jis nebepriauga tiek svorio kiek anksčiau, o kūno proporcijos ima keistis.

> Skaityti toliau

Vaiko sauga pirmųjų žingsnių metu

Jūsų vaikas vis labiau pasitiki savim žingsniuodamas. Noras pažinti pasaulį stumia jį į pavojus, nuo kurių sunku apsaugoti.

> Skaityti toliau

Vaiko kalba

Visi tėvai džiaugiasi, girdėdami vis aiškesnę vaiko kalbą. Su emociniu dėkingumu sutinka būtent savo vaiko kalbos raidą.

> Skaityti toliau