Gidas Laimingi tėvai

nėštumas

pasirinkti savaitę

kūdikiai

patarimų skaičius: 20

ūgtelėjęs kūdikis

patarimų skaičius: 15

Kaip vystosi vaiko kalba

patarimai pagal kategorijas: ūgtelėjęs kūdikis

Vaiko vystymasis susideda iš daugelio elementų, vienas jų yra komunikacinių įgūdžių įgijimas - kalbėjimas. Kai stebite vaiko vystymąsi, kartais savęs klausiate, ar tikrai viskas vyksta teisinga linkme. Vaiko kalbos vystymąsi galima dalinti į keturias pagrinidines fazes. Kiekvienos jų metu vaikas išmoksta tarti tam tikrus garsus.

1. Melodijų fazė - trunka nuo gimimo iki maždaug vienerių. Vaiko bendravimas su išoriniu pasauliu pagrįstas pradžioje spiegimu, verkimu ir nevalingais garsais. Apie 6-ą mėnesį vaikas pradeda burbuliuoti, dažnai kartodamas garsus ir skiemenis. Tuomet pradeda teisingai tarti balses A ir E, kartais I. Atsiranda ir pirmosios priebalsės: M, B, N, T, D, J.

2. Tai žodžių fazė, jos laikas tarp vienerių ir dviejų metų. Vaikas ima kartoti pirmuosius žodžius, teisingai taria P, B, M, T, D, N, J, K. Dažnai keičia sunkius garsus į paprastesnius, pvz., G į D.

3. Sakinių fazė - tarp 2 ir 3 metų. Vaiko žodynas plečiasi, atsiranda gramatikos elementų. Vaikas teisingai taria visas balses ir priebalses P, B, M, F, W, K, G, H, T, D, I ir J, o kartais ir S, Z, C, Š, Z, ir Č. Vaikai dažnai sako J arba L vietoje R.

4. Ypatinga kalbos vystymosi stadija - nuo 4 iki 7 metų. Vaikas ima tarti gausybę naujų žoddžių. Apie 5 metus ima užduoti daugybę klausimų. Atsiranda garzai Š, Z. Č. Baigiantis penkerių metų tarpsniui, ima tarti ir garsą R. Jei vaiko kalbos vystymasis nuo šio modelio šiek tiek skiriasi, nesijaudinkite! Pusės metų nukrypimai yra normalus dalykas. Tačiau, jei trunka dar ilgiau, reikėtų kreiptis į logopedą.

Jums rekomenduojami produktai

Skaityti daugiau patarimų

Pirmieji bateliai

Kai tik žengs pirmuosius žingsnius, nupirkite savo kūdikiui tinkamus batelius. Norėdama geriau pasirinkti, nueikite į kelias parduotuves, išsirinkite batelius ir nueikite su kūdikiu pasimatuoti. Nepirkite nepamatavusi arba pagal kojytės brėžinį. Tik pamatavus priimsite tinkamą sprendimą.

> Skaityti toliau

Kaip mokyti valytis dantukus?

Labai gerai būtų nuo kūdikystės išmokyti vaiką teisingai ir reguliariai valytis dantukus. Tai puikus įprotis.

> Skaityti toliau

Sauskelnėms ate-ate

Kas žino, kada geriausia atsisveikinti su sauskelnėmis...Visaip manoma, tačiau tur būt ne anksčiau kaip 18 mėnesį ir ne vėliau kaip sulaukus 2 metų.

> Skaityti toliau