Gidas Laimingi tėvai

nėštumas

pasirinkti savaitę

kūdikiai

patarimų skaičius: 20

ūgtelėjęs kūdikis

patarimų skaičius: 15

Kaip suprasti kūdikio verksmą

patarimai pagal kategorijas: kūdikiai

Verksmą gali sąlygoti daug priežasčių, tokių kaip alkis, nuovargis, pernelyg didelis kiekis dirgiklių, naujos patirties poreikis, pilvuko skausmas, diskomfortas, šaltis, perkaitimas arba artumo poreikis. Dažnai tėvai arba globėjai nesugeba tinkamai perskaityti rodomų ženklų. Jie mano, jog vaiko verksmas susijęs su emocijomis ar ketinimais, tokiais kaip suaugusių. Jie mano, kad verksmas reiškia: esu piktas, esu liūdnas, noriu jus paerzinti. Tėvai mano, kad vaikutis bijo tamsos arba nusiteikęs pykti ant tėvų. Tiesa yra ta, kad vaikučio verksmas jūsų asmeniškai neliečia.
Galite išmokti atskirti verksmo rūšis. Jums tereikia laikytis ramiai ir veikti lėai. Prieš imdamiesi veiksmų, stabtelėkite, sutelkite dėmesį į vaikutį, pasiklausykite jo verksmo, žiūrėkite, kaip jis elgiasi.Pasiremdami tuo, ką matote ir girdite, nutarkite kokių veiksmų imsitės.

1. Jeigu vaikutis alkanas, jis laižo lūpytes, liežuvis atsiranda žįstančio padėtyje, jis pasuka galvytę, ieškodamas krūties arba buteliuko su pienu. Dažnai kūdikis čiulpia pirštukus, nors tai nebūtinai reiškia alkį. Verksmas dėl alkio pradžioje būna trumpas, o paskui ilgėja.

2. Nuvargęs naujagimis ima bruzdėti, žiovauti, sukinėja galvutę. Laikant jį ant rankų, jo galvutė nusvyra, jis pats riečiasi ir nori spardytis. Akytės ir veidukas parausta. Jei nereaguojate, verksmas virsta dejone, vis stiprėjančia, kol vaikutis užmiega. Dažnai nuovargio sukeliamas verksmas painiojamas su verksmu dėl alkio ar pilvuko skausmų. Tačiau prisiminę iki verksmo buvusią veiklą (žaidimą, burbuliavimą, intensyvius veiksmus) jūs lengvai identifikuosite verksmo priežastį.

3. Per didelis dirgiklių kiekis sąlygoja verksmą, panašų į sukeliamą nuovargio. Vaikas suka galvytę toliau nuo žmonių, bandančių su juo žaisti arba jį raminti. Vaiko akytės įremtos į vieną tašką, o rankytės ir kojytės chaotiškai juda.

4. Vaikutis stokoja naujų įspūdžių jei nerimsta ir zirzia, o akytes stengiasi nusukti nuo daiktų, esančių jo matymo zonoje. Jo galvutė sukasi ieškodama patrauklesnių dirgiklių, o rankytės ir kojytės nerimsta. Tokiu atveju geriausia pakeisti kūdikiui aplinką, eiti pasivaikščioti, ką nors jam pasakoti arba paskaityti.

5. Verksmas, sąlygotas dieglių, pilvuko skausmų arba susikaupusių dujų yra įnirtingas ir rėžiantis ausį. Po kelių verksmo priepuolių, vaikučiui gali net užimti kvapą. Akivaizdu, jog verkia iš skausmo. Liežuvėlis susisukęs, bet nepanašu į žindimo refleksą; rankytės ir kojytės chaotiškai juda. Tokiu atveju geriausiai paimti už šlaunų ir švelniai prispausti jas prie pilvuko. Tas padeda atpalaiduoti pilvo raumenis ir malšinti pilvuko skausmą.

6.Kūdikiui gali būti šalta jei verksmas garsus, o apatinė lūpytė virpa. Ir kiti požymiai patvirtina, jog vaikui šalta: pašiurpusi oda, vėsios rankytės ir kojytės, žagsulys ir išblyškusi oda, kartais net iki mėlynumo. Tas reiškia, jog vaikutį nedelsiant reikia sušildyti: uždėti antklodę arba paaukštinti kambario temperatūrą.

7. Drėgnos sauskelnės taip pat gali sąlygoti verksmą, panašų į tą, kai verkiama dėl šalčio. Vaikutis raitosi, kilnoja užpakaliuką, visaip stengiasi parodyti, kad jam nepatogu dėl šlapių sauskelnių.

8. Jei vaikui per karšta, jis nerimsta ir smarkiai kvėpuoja, o jei jūs nereaguojate, jis gali imti verkti. Kūdikio odelė sudrėksta, ypatingai prie kakliuko, o jo veidukas parausta.

9.Vaikas gali verkti dėl persivalgymo ir po maitinimo. Verksmas nėra garsus, nerimo nekelia, tačiau jūs turite suprasti, kada reikia baigti maitinimą.

10. Jūsų vaikui trūksta jūsų artumo. Pasigirta švelnus vis stiprėjantis verkšlenimas. Vaikas sukinėja galvutę, ieškodamas mamytės ir sekioja ją akimis. Jei verksmas dingsta jums paėmus vaikutį ant rankų ir jį apkabinus, tai iš tiesų būsite nustačiusi priežastį. Žinokite, kad kiekvienas vaikas yra kitoks, todėl gali pranešti apie savo poreikius kitaip. Tačiau suprasti kūdikio kalbą nėra neįmanoma. Turėdamos žinių ir praktikos, labai greitai išmoksite tinkamai reguoti į kūdikio verksmą, sukeltą atitinkamos priežasties.

Jums rekomenduojami produktai

Skaityti daugiau patarimų

Maitinimas krūtimi

Naujagimio maitinimas yra ir lengvas ir sunkus dalykas. Tačiau įvedus maitinimo tvarką, ir jūs, ir jūsų kūdikis jausite malonumą

> Skaityti toliau

Kas yra atpylimas?

Pamaitinti kūdikiai dažnai atpila pieną. Kūdikiui tai sukelia diskomforto jausmą, todėl jūsų pareiga mažinti atpylimų dažnį ir apimtį.

> Skaityti toliau

Kaip rengti naujagimį?

Rengdamos naujagimį pradžioje truputį nervinsitės, tačiau vėliau bus lengviau ir šis darbas teiks malonumo.

> Skaityti toliau