Gidas Laimingi tėvai

nėštumas

pasirinkti savaitę

kūdikiai

patarimų skaičius: 20

ūgtelėjęs kūdikis

patarimų skaičius: 15

Kaip rengti naujagimį?

patarimai pagal kategorijas: kūdikiai

Kūdikis keičiasi kasdien, o jo šilumos ar šalčio suvokimas priklauso ne vien nuo jo asmenininių savybių, bet ir nuo kūno svorio ir sudėjimo. Laiku gimusio, sveiko kūdikio termoreguliacinė sistema veikia tinkamai, palaikoma pastovi jo temperatūra, todėl tokiam kūdikiui palikti motinos gimdą nėra pavojinga. Pirmąjį mėnesį kūdikio termoreguliacijos centras yra smegenyse ir toliau tebesivysto, o antrąjį mėnesį nedideli aplinkos oro pokyčiai jam jau nebėra problema. Kūdikis gali ir sušilti, ir atvėsti, tik svarbu, kad jam nebūtų nei per karšta, nei per šalta. Štai taip ir vystosi kūdikio termoreguliacinė sistema. Kaip vaikutį rengti, kad jis gerai jaustųsi? Pirmiausia parinkite vietą, kurioje visuomet keisite kūdikio sauskelnes ir drabužėlius. Tai galėtų būti speciali komoda, stalas ar ištraukiamas stalas. Reikalingus drabužėlius turėkite po ranka. Pirmosiomis kūdikio gyvenimo savaitėmis laikykitės tokios rengimo taisyklės: renkite jį vienu sluoksniu daugiau nei pati vilkite.

Naujagimį renkite tokia tvarka:

1. Paklokite medvilninio audeklo paklotą ar antklodę ar specialų kilimėlį ant stalo, nes kūdikio neturėtumėte dėti ant šalto paviršiaus.

2. Pradėkite nuo sauskelnių. Kilstelėkite kūdikio užpakaliuką, kišdama ranką po viena kojyte ir imdama už kito keliuko. Tokiu būdu galėsite uždėti ir užsegti sauskelnes tinkamai.

3. Kitas žingsnis - glaustinukai. Kūdikiai nemėgsta drabužėlių, velkamų per galvą, tačiau šis dalykas nėra neįmanomas. Šį veiksmą atlikite greitai ir ryžtingai. Suraitykite glaustinukus rankose ir dėkite kūdikiui pradedant nuo galvutės, tada apvilkite rankytes. Norėdamos šiek tiek patiesinti rankutę, kūdikio alkūnę švelniai bakstelėkite savo rodomuoju pirštu.

4. O dabar laikas uždėti naktinukus arba šliaužtinukus be rankovių. Pradėkite nuo kojyčių. Kojytėms ištiesinti švelniai pabaksnokite savo rodomuoju pirštu kūdikio keliuką.

5. Tuomet lieka puskojinės. Jei jos tinkamo dydžio, uždėsite visai lengvai.

6. Paskutinis rūbelis - kepurėlė. Namie kepurėlę dėvėti nebūtina, tačiau lauke, einant pasivaikščioti, kūdikis turi būti su kepurėle.

Na, o dabar laikas atsipalaiduoti. Patogiai įsitaisykite. Laikykite kūdikį sau ant šlaunies, apkabinkite, pasūpuokite ir šnekinkite jį. Ši padėtis itin atpalaiduoja. Rengti kūdikį gali būti visiškai lengva ir paprasta, net ir malonu vaikui, jei mamytė veikia greitai ir ryžtingai. Pradžioje jums rūpės visi kiti veiksmai, tačiau ilgainiui jūs taip įprasite, kad lauksite perrengimo su malonumu.

Jums rekomenduojami produktai

Skaityti daugiau patarimų

Kokiu būdu nešioti naujagimį?

Kūdikio paėmimas ant rankų pirmą kartą gali būti itin emocingas. Tačiau kūdikis - lengvutis, jį pakelti santykinai nesunku, todėl jums teks užgniaužti savo emocijas. Pasitikėkite savimi ir savo instinktais.

> Skaityti toliau

Reikia žinduko ar nereikia? Štai kur klausimas

Ar reikėtų kūdikui duoti žinduką, ar ne? Šis klausimas aktualus daugeliui tėvų

> Skaityti toliau

Pienligė

Pienligė - tai maži balti taškeliai kūdikio burnytėje.Tokie gali atsirasti net ir pirmąją gyvenimo savaitę.

> Skaityti toliau