Gidas Laimingi tėvai

nėštumas

pasirinkti savaitę

kūdikiai

patarimų skaičius: 20

ūgtelėjęs kūdikis

patarimų skaičius: 15

Kaip rengti kūdikį

patarimai pagal kategorijas: pradedantis vaikščioti kūdikis

Jei norite sužinoti, ar kūdikiui pakankamai šilta, palieskite jam kakliuką. Jei jis vėsus, tai gerai. Pasak pediatrų, tėvai kūdikius daug dažniau rengia pernelyg šiltai, nei per vėsiai. Todėl stenkitės kūdikio neperkaitinti, nes jo imuninės sistemos stiprumas gali sumenkėti.

Kūdikio padidėjusio aktyvumo laikotarpiu (ridinėjasi, šliaužioja) renkite kūdikį taip šiltai, kaip pati esate apsirengusi. Tačiau, jei einate pasivaikščioti į lauką, o mažylis guli vežimėlyje nejudėdamas, užklokite jį antklode.Kūdikio grūdinimui taip pat svarbu yra ir atitinkama kambario temperatūra. Kūdikio perkaitimas išveda iš rikiuotės kūno termoreguliacijos procesą ir sudaro sąlygas kūnui atšalti. Todėl kambario temperatūra neturi viršyti 22 laipsnių pagal Celsijų.

Jums rekomenduojami produktai

Skaityti daugiau patarimų

Savarankiškas valgymas

Mokymas savarankiškai valgyti yra tikras tėvų kantrybės išbandymas. Viena vertus, jums rūpi kuo greičiau pasiekti, kad mažylis valgytų be jūsų pagalbos, tačiau iš kitos pusės niekas nenori, kad valgymai tęstųsi valandų valandas, o virtuvė atrodytų kaip po karo :-)

> Skaityti toliau

Nagučių kirpimas

Kaip reikėtų kirpti vaikučiui nagučius, kad jie neaugtų vidun, ir kada geriausia šį veiksmą atlikti

> Skaityti toliau

Pirmoji kelionė automobiliu

Pirmoji kelionė automobiliu yra didelis dalykas tiek tėvams, tiek kūdikiui. Per pirmuosius tris gyvenimo mėnesius neturėtumėte vaikučio varginti ilgomis kelionėmis, nes jo kaulų ir nervų sistemos nesusiformavusios.

> Skaityti toliau