Gidas Laimingi tėvai

nėštumas

pasirinkti savaitę

kūdikiai

patarimų skaičius: 20

ūgtelėjęs kūdikis

patarimų skaičius: 15

Kai kūdikiui skauda pilvuką

patarimai pagal kategorijas: kūdikiai

Kūdikių diegliai, dar vadinami žarnyno kolika, kūdikiams atsiranda pirmaisiais trimis gyvenimo mėnesiais. Manoma, jog tokių dieglių priežastis yra pilnai nesusiformavusi kūdikio virškinimo sistema. Susidariusios dujos, kurios negali pasišalinti, sukelia skausmus, nes nesubrendęs kūdikio žarnynas tempiasi. Tačiau mūsų dabartinės žinios dar vis negali paaiškinti nei priežasčių nei dieglių mechanizmo aiškiai ir suprantamai.

Diegliai dažniausiai praeina po trijų mėnesių; tačiau ir toks laikotarpis sukelia stresą naujagimiui ir jo tėveliams. Pilvuko skausmai neleidžia gerai išsimiegoti ir sąlygoja nerimą bei susierzinimą.

Tačiau yra keletas būdų skausmui sumažinti. Švelnus pilvuko masažas, pasupimas, apkabinimas, arba šiltas kompresas visuomet padeda. Tik stebėkite, ar tas kompresas ne per karštas, nes atsiranda kūdikio nudeginimo grėsmė!

Kitas itin svarbus dalykas yra motinos elgesys, nes savitvardos praradimas, skuba ar per didelis triukšmas gali sumenkinti pagalbos nuo skausmo laipsnį. Tinka ką nors pašnibždėti kūdikui į ausytę, ką nors paniūniuoti, kas drauge su pasūpavimu ant rankų gali ženkliai sumažinti skausmą. Galima pasiklausyti atpalaiduojančios muzikos, kuri nuramins ir kūdikį, ir jus. Jei maitinate kūdikį iš buteliuko, sekite ar anga pienui bėgti nėra per didelė, kitaip kūdikis nuris ne tik pieną, bet ir perdaug oro.

Svarbu ir motinos mityba. Nevartokite daržovių, nuo kurių pučia pilvą, tokių kaip kopūstai, žirniai ir pupelės. Jei diegliai itin stiprūs, ir nė viena minėtų priemonių negelbsti ilgai trunkančiam kentėjimui nutraukti, kreipkitės į gydytoją.

Jums rekomenduojami produktai

Skaityti daugiau patarimų

Geras nakties miegas

Miegas yra pats geriausias būdas vaikui pailsėti ir augti.

> Skaityti toliau

Staigi kūdikių mirtis

Terminas staigi kūdikių mirtis tėvams gniaužia širdį. Šis sindromas nėra gerai diagnozuojamas. Tačiau pasitaiko itin retai.

> Skaityti toliau

Pirmosios kūdikio maudynės

Pirmosios kūdikio maudynės daugeliui tėvų atrodo palyginamos su CERN (Didysis Hadronų Greitintuvas ) paleidimu:). Nieko negali būti nepanašesnio. Dauguma naujagimių mėgsta maudytis, o šiltas vanduo juos atpalaiduoja ir ramina

> Skaityti toliau