Gidas Laimingi tėvai

nėštumas

pasirinkti savaitę

kūdikiai

patarimų skaičius: 20

ūgtelėjęs kūdikis

patarimų skaičius: 15

Jokių nutrynimų - kaip apsaugoti gležną naujagimio odelę

patarimai pagal kategorijas: kūdikiai

Pastebėjote skausmingą raudoną bėrimą ant kūdikio kūnelio? Ypač ant užpakaliuko, nugarytės ir kirkšnyse?

KAS TAI?
Raudonos skausmingos pritrintos dėmelės degina ir niežti.Tai pirmasis sauskelnių sukelto bėrimo ženklas. Sunkesniais atvejais atsiranda patinimų, žaizdelių su besiskiriančiu sekretu.Odelė karščiuoja, beveik lupasi.Vaikučiui visa tai itin nemalonu, todėl privalu kuo greičiau imtis priemonių ir gydyti, o dar svarbiau - neleisti tokiems reiškiniams atsirasti ir kartotis.

KODĖL TAIP YRA?
Atsakymas trumpas: nutrynimus sukelia besitrinančios viena į kitą drėgnos kūno dalys. Naujagimio atveju, gležna užpakaliuko odelė itin linkusi į sudirgimą dėl tiesioginio kontakto su drėgnomis sauskelnėmis. Šlapimas ir skystos rūgščios išmatos lengvai sukelia nutrynimus. Prie to gali prisidėti ir kūdikio odos reakcija ir į netinkamą kosmetiką (pvz., muilą), pernelyg šiurkščias, orui nelaidžias sauskelnes arba nepilnas nusausinimas po maudynių.

KAIP GYDYTI?
Nutrynimai pasitaiko dažnai, todėl pravartu žinoti keletą gydomųjų priemonių. Pirmiausia pažeistai vietai leiskite kvėpuoti - leiskite kūdikiui ilgiau pabūti be sasukelnių. Pasirūpinkite tinkama kūdikio higiena. Keisdami sauskelnes, plaukite kūdikio užpakaliuką šiltu vandeniu ir švelniais prausikliais be muilo sudėtyje, arba naudokite švelnias drėgnas kūdikių servetėles, pvz, su alavijju. Neužmirškite, jog kūdikio užpakaliuką reikia valyti išangės link, kryptimi tolyn nuo genitalijų. Paskui gerai nusausinkite. Pažeista odelė gali būti dezinfekuojama specialiomis priemonėmis, įsigyjamomis vaistinėse. Taip pat galima tepti maitinančiu kremu, kurio sudėtyje yra lanolino, cinko, alantoino arba Pantenolio D. Tarkitės su vaikų gydytoju, jei minėtos priemonės nepadeda.

KAIP IŠVENGTI?
Norėdami išvengti nutrynimų, kūdikio odelę nuolatos laikykite sausą. Galima taikyti pabarstus, ypač toms vietoms, kuriose daug odos klosčių. Nutrynimų išvengti padeda kūdikio rūbeliai iš orui laidžių medžiagų. Dažniau patepkite odelę kūdikiams skirtu aliejuku. Viena geriausių priemonių tepimui yra ypač tyras alyvuogių aliejus. Taip pat labai svarbu kuo dažniau keisti sauskelnes, kad odelė kuo trumpiau būtų drėgna nuo šlapimo ir išmatų. Prisiminkte posakį: uncija prevencijos atstoja visą svarą gydymo.

Jums rekomenduojami produktai

Skaityti daugiau patarimų

Kūdikio verksmas

Visi kūdikiai verkia, ypač pirmosiomis savaitėmis po gimimo. Tai, kad kūdikis verkia, nebūtinai reiškia, jog kažkas negerai.

> Skaityti toliau

Kaip suprasti kūdikio verksmą

Pirmaisiais vaikučio gyvenimo mėnesiais verksmas yra vienintelė vaikučio komunikacijos priemonė pranešti apie savo poreikius, todėl jūs turėtumėte suprasti šią universalią kalbą

> Skaityti toliau

Maitinimas krūtimi

Naujagimio maitinimas yra ir lengvas ir sunkus dalykas. Tačiau įvedus maitinimo tvarką, ir jūs, ir jūsų kūdikis jausite malonumą

> Skaityti toliau