Gidas Laimingi tėvai

nėštumas

pasirinkti savaitę

kūdikiai

patarimų skaičius: 20

ūgtelėjęs kūdikis

patarimų skaičius: 15

Gulėjimas ant pilvuko

patarimai pagal kategorijas: pradedantis vaikščioti kūdikis

Puikių motorikos įgūdžių lavinimui labai padeda užsiėmimai kūdikiui gulint ant pilvuko. Tam tikslui paimkite antklodę, patieskite ją ant grindų ir paguldykite kūdikį.

Nepalikite be priežiūros, nes kūdikis gali susižeisti. Įsitikinkite, jog pašalinote lengvai praryjamus objektus.

Jei kūdikiui maždaug 6 mėnesiai, jis jau pats gali apsiversti nuo nugarytės ant pilvuko.O jei taip dar nedaro, tai nesijaudinkite, vadinasi jūsų kūdikis vystosi kitaip, bet netrukus jau bus išmokęs. Kūdikiui gulint ant pilvuko, vartantis ir siekiant daiktų ne tik vystosi motorikos įgūdžiai, bet ir puikiai leidžiamas laikas. Pirštu galima piešti kokias nors formas ant nugarytės, ir pasakoti ką nors tuo pačiu metu. Vaikutis džiūgaus.

Kūdikiai, guldomi ant pilvuko nors kartą per dieną galvutę kelia ir ima šliaužioti greičiau nei kiti. Tačiau ne visiems tai patinka, todėl kartais jie garsiai rėkdami prieštarauja. Jei ir jūsų kūdikis tarp jų, tuomet neverskite jo taip gulėti - matyt, dar ne laikas.

Jums rekomenduojami produktai

Skaityti daugiau patarimų

Augimo spurtas arba šuoliai

Ar tik netapo jūsų vaikutis irzlus, nubunda naktimis ir reikalauja nuolatinio dėmesio? Gali būti, jog vyksta vienas iš septyneto vaiko augimo šuolių! Jis truks maždaug savaitę, o tada.. Atrodys, jog vaikutis išmoko naujų įgūdžių tiesiog per vieną naktį.

> Skaityti toliau

Pirmoji kelionė automobiliu

Pirmoji kelionė automobiliu yra didelis dalykas tiek tėvams, tiek kūdikiui. Per pirmuosius tris gyvenimo mėnesius neturėtumėte vaikučio varginti ilgomis kelionėmis, nes jo kaulų ir nervų sistemos nesusiformavusios.

> Skaityti toliau

Komfortabilus miegas

Kaip dauguma mamų, tikriausiai ir jūs mėgstate miegoti su kūdikiu. Žinote, kad tuo metu jis jaučiasi saugus ir čia pat pasiekiamas. Būtų idealu, kad tai patiktų visiems - ir jūsų kūdikiui, ir jūsų partneriui.

> Skaityti toliau