Gidas Laimingi tėvai

nėštumas

pasirinkti savaitę

kūdikiai

patarimų skaičius: 20

ūgtelėjęs kūdikis

patarimų skaičius: 15

Dygsta dantukai

patarimai pagal kategorijas: pradedantis vaikščioti kūdikis

Pirmieji pieniniai dantukai sukelia daug emocijų tiek abiems tėveliams tiek ir pačiam kūdikiui. Pirmieji pieniniai dantukai ima dygti paprastai 6-tąjį mėnesį, tačiau kartais jie pasirodo net ir 3-iąjį, arba žymiai vėliau - 8-ąjį mėnesį. Jei tėveliams kadaise dantys ėmė dygti anksti, tai didelė tikimybė, kad ir vaikučiui bus tas pats. Dygstantys dantukai dažniausiai ir yra vaiko irzlumo ir blaškymosi priežastis; vaikutis sunkiai užmiega, o vidury nakties netikėtai nubunda. Kartais dantukų dygimą lydi pakilusi kūno temperatūra, kūdikio dantenos paburksta ir niežti.

Dantukų skausmą palengvina dantukų skausmo malšinimo tepaliukas arba atvėsintas žaisliukas dantims. Vaikučiui galima pagelbėti ir duodant švelnų malšinantį skausmą vaistą (geriausia paracetamolio žvakutė), tačiau jį skirti turi pediatras. Krūties žindimas taip pat padeda. Neužmirškite, jog vaikutis, kuriam dygsta dantukai, nesupranta kas vyksta, tačiau motinos kūno šiluma neabejotinai jį nuramins.

Jums rekomenduojami produktai

Skaityti daugiau patarimų

Kelionė lėktuvu

Jei planuojate keliauti su kūdikiu lėktuvu, pasirenkite iš anksto tokiai kelionei, kad ji nekeltų rūpesčių jums ir nerimo jūsų kūdikiui.

> Skaityti toliau

Atostogos su kūdikiu

Tas faktas, kad pora susilaukė kūdikio nereiškia, kad reikės atsisakyti atostogų. Tik tiek, kad nuo šiol atostogoms reikės kitaip pasirengti ir pasiimti daugiau bagažo kelionėn.

> Skaityti toliau

Komfortabilus miegas

Kaip dauguma mamų, tikriausiai ir jūs mėgstate miegoti su kūdikiu. Žinote, kad tuo metu jis jaučiasi saugus ir čia pat pasiekiamas. Būtų idealu, kad tai patiktų visiems - ir jūsų kūdikiui, ir jūsų partneriui.

> Skaityti toliau