Gidas Laimingi tėvai

nėštumas

pasirinkti savaitę

kūdikiai

patarimų skaičius: 20

ūgtelėjęs kūdikis

patarimų skaičius: 15

Dygsta dantukai

patarimai pagal kategorijas: pradedantis vaikščioti kūdikis

Pirmieji pieniniai dantukai sukelia daug emocijų tiek abiems tėveliams tiek ir pačiam kūdikiui. Pirmieji pieniniai dantukai ima dygti paprastai 6-tąjį mėnesį, tačiau kartais jie pasirodo net ir 3-iąjį, arba žymiai vėliau - 8-ąjį mėnesį. Jei tėveliams kadaise dantys ėmė dygti anksti, tai didelė tikimybė, kad ir vaikučiui bus tas pats. Dygstantys dantukai dažniausiai ir yra vaiko irzlumo ir blaškymosi priežastis; vaikutis sunkiai užmiega, o vidury nakties netikėtai nubunda. Kartais dantukų dygimą lydi pakilusi kūno temperatūra, kūdikio dantenos paburksta ir niežti.

Dantukų skausmą palengvina dantukų skausmo malšinimo tepaliukas arba atvėsintas žaisliukas dantims. Vaikučiui galima pagelbėti ir duodant švelnų malšinantį skausmą vaistą (geriausia paracetamolio žvakutė), tačiau jį skirti turi pediatras. Krūties žindimas taip pat padeda. Neužmirškite, jog vaikutis, kuriam dygsta dantukai, nesupranta kas vyksta, tačiau motinos kūno šiluma neabejotinai jį nuramins.

Jums rekomenduojami produktai

Skaityti daugiau patarimų

Kaip rengti kūdikį

Pasak pediatrų, tėvai kūdikius daug dažniau rengia pernelyg šiltai, nei per vėsiai. Todėl stenkitės kūdikio neperkaitinti, nes jo imuninės sistemos stiprumas gali sumenkėti.

> Skaityti toliau

Naujo maisto įvedimas

Natūraliai krūtimi maitinančios motinos gali tokiu būdu maitinti mažylį gana ilgai. Tai labai asmeniškas apsisprendimas. Tačiau, jei pastebite, jog kūdikis reikalauja kažko daugiau ar kitokio maisto, arba, jei maitinate dirbtiniu kūdikių maisteliu, galite pradėti įvedinėti naujų skonių į mažylio mitybą jau net ir 4-o mėnesio pabaigoje.

> Skaityti toliau

Saugus šliaužiojimas

Tą dieną, kai kūdikis ims šliaužioti, visas namų pasaulis pasikeis.-) Negalima bus nuleisti akių nuo mažylio. Neužmirškite, kad vaikas dar nesupranta, kas yra pavojus.

> Skaityti toliau