Gidas Laimingi tėvai

nėštumas

pasirinkti savaitę

kūdikiai

patarimų skaičius: 20

ūgtelėjęs kūdikis

patarimų skaičius: 15

Dygsta dantukai

patarimai pagal kategorijas: pradedantis vaikščioti kūdikis

Pirmieji pieniniai dantukai sukelia daug emocijų tiek abiems tėveliams tiek ir pačiam kūdikiui. Pirmieji pieniniai dantukai ima dygti paprastai 6-tąjį mėnesį, tačiau kartais jie pasirodo net ir 3-iąjį, arba žymiai vėliau - 8-ąjį mėnesį. Jei tėveliams kadaise dantys ėmė dygti anksti, tai didelė tikimybė, kad ir vaikučiui bus tas pats. Dygstantys dantukai dažniausiai ir yra vaiko irzlumo ir blaškymosi priežastis; vaikutis sunkiai užmiega, o vidury nakties netikėtai nubunda. Kartais dantukų dygimą lydi pakilusi kūno temperatūra, kūdikio dantenos paburksta ir niežti.

Dantukų skausmą palengvina dantukų skausmo malšinimo tepaliukas arba atvėsintas žaisliukas dantims. Vaikučiui galima pagelbėti ir duodant švelnų malšinantį skausmą vaistą (geriausia paracetamolio žvakutė), tačiau jį skirti turi pediatras. Krūties žindimas taip pat padeda. Neužmirškite, jog vaikutis, kuriam dygsta dantukai, nesupranta kas vyksta, tačiau motinos kūno šiluma neabejotinai jį nuramins.

Jums rekomenduojami produktai

Skaityti daugiau patarimų

Kūdikis automobilyje

Tas faktas, kad jūsų kūdikis mažas, nereiškia, jog negalite automobilio vairuoti pati. Jums tereikia įsigyti automobilinę vaikų saugos kėdutę, pritaikytą vaiko amžiui ir įtaisyti ją pagal gamintojo instrukcijas. Nepirkite automobilinės vaikų saugos kėdutės, neturinčios atitikties sertifikato.

> Skaityti toliau

Mažylis atranda pasaulį

Jūsų mažylis atranda pasaulį skanaudamas, uostydamas ar liesdamas. Jis jaučia, kai ant rankų jį paima svetimas žmogus.

> Skaityti toliau

Nagučių kirpimas

Kaip reikėtų kirpti vaikučiui nagučius, kad jie neaugtų vidun, ir kada geriausia šį veiksmą atlikti

> Skaityti toliau