Gidas Laimingi tėvai

nėštumas

pasirinkti savaitę

kūdikiai

patarimų skaičius: 20

ūgtelėjęs kūdikis

patarimų skaičius: 15

Atostogos su kūdikiu

patarimai pagal kategorijas: pradedantis vaikščioti kūdikis

Tas faktas, kad pora susilaukė kūdikio nereiškia, kad reikės atsisakyti atostogų iki kol mažylis ims lankyti mokyklą. Tiesa ta, kad nuo šiol atostogoms reikės kitaip pasirengti ir pasiimti daugiau bagažo vykstant kelionėn; -)

Vykdami atostogų drauge su savo kūdikiu, laikykitės tokių taisyklių:

1. Atostogoms rinkitės vietą, kurioje atostogauja tėvai su mažyliais. Tai būtų svečių namai ar kitokie būstai su vaikiškomis lovelėmis, vonelėmis, o gal net ir vaikiškais vežimėliais, nuomojamais nemokamai buvimo toje vietoje metu. Nebūtina pusę namų tempti su savimi.

2. Įsitikinkite, kad pasirinktoje vietoje didesnė atostogaujančių dalis bus šeimos. Juk būtų išties nemalonus siurprizas, jei kaimynai šėltų iki 3val. nakties.

3. Geras dalykas būtų bendra virtuvėlė, kurioje galima būtų pasišildyti pieną ir pasigaminti pietus . Jūs patys gal ir visai puikiai pragyventumėte savaitę valgydami vien sausą maistą ar pusfabrikačius, tačiau vaikučiui visa tai neišeitų į gera.

4. Pasiimkite įvairių dalykėlių, praversiančių einant pasivaikščioti arba į paplūdimį - drėgnų servetėlių, vienkartinių sauskelnių ir paklotų. Turėdami tokių dalykų krepšyje, visuomet žinosite, kad vaikutis švarus ir sausas.

5. Kūdikio drabužėlių pasiimkite dvigubai daugiau nei atrodytų reikalinga. Net ir vaikščiojantys mažyliai vis dar dažnai išsiterlioja, o per atostogas nesinori švaistyti laiko skalbimui. Drabužėlių pasiimkite visokiems orams.

6. Pasiimkite pagrindinių vaistų, kurie gali praversti staiga sukarščiavus, suviduriavus ar susižeidus. Neužmirškite įsidėti kūdikio medicininių įrašų knygelę - juk niekas nežino, kada gali tekti apsilankyti pas gydytoją.

Jums rekomenduojami produktai

Skaityti daugiau patarimų

Augimo spurtas arba šuoliai

Ar tik netapo jūsų vaikutis irzlus, nubunda naktimis ir reikalauja nuolatinio dėmesio? Gali būti, jog vyksta vienas iš septyneto vaiko augimo šuolių! Jis truks maždaug savaitę, o tada.. Atrodys, jog vaikutis išmoko naujų įgūdžių tiesiog per vieną naktį.

> Skaityti toliau

Savarankiškas valgymas

Mokymas savarankiškai valgyti yra tikras tėvų kantrybės išbandymas. Viena vertus, jums rūpi kuo greičiau pasiekti, kad mažylis valgytų be jūsų pagalbos, tačiau iš kitos pusės niekas nenori, kad valgymai tęstųsi valandų valandas, o virtuvė atrodytų kaip po karo :-)

> Skaityti toliau

Saugus šliaužiojimas

Tą dieną, kai kūdikis ims šliaužioti, visas namų pasaulis pasikeis.-) Negalima bus nuleisti akių nuo mažylio. Neužmirškite, kad vaikas dar nesupranta, kas yra pavojus.

> Skaityti toliau