Gidas Laimingi tėvai

nėštumas

pasirinkti savaitę

kūdikiai

patarimų skaičius: 20

ūgtelėjęs kūdikis

patarimų skaičius: 15

40 savaitė

patarimai pagal kategorijas: nėštumas

Jau klausinėjate savęs, ar jau atėjo laikas? Tikriausias prasidėjusio gimdymo požymis yra nubėgę vandenys, tačiau būna ir taip, kad pirmoji gimdymo stadija praeina visiškai nepastebėta. Žinokite, jog nėra gerai į ligoninę atvykti per anksti. Pirmoji gimdymo stadija gal užtrukti keletą valandų.

Jei skausmai nuolatos stiprėja ir pastebite skausmų periodiškumą – užeina kas 10 minučių - tuomet vykite į ligoninę. Be abejo, privalu įvertinti kelionės laiką, galintį pailgėti dėl iš anksto nenuspėjamų priežasčių (eismo kamščių, apylankų, kelių rekonstrukcijos). Gimdykloje gydytojas Jus apžiūrės ir nustatys, kiek atsidaręs gimdos kaklelis, o akušerė išmatuos kraujo spaudimą ir įdės veninį kateterį (dedamas dėl visa ko, tai eilinė procedūra) ir prjungs Jums pilvą prie kardiotokografo.

Kai kuriose ligoninėse gimdyvių palatos yra bendros, tačiau pastaruoju metu vis dažniau gimdyvei skiriama atskira palata su vonios kambarėliu. Nuo šios akimirkos Jūs esate pastovioje akušerės ir gydytojo priežiūroje. Niekas neneigia, jog gimdymas reikalauja didelių fizinių pastangų, tačiau tuo pačiu jis yra ir didžiulė motinos patirtis. Gamta taip sutvėrė moterį, kad ši patirtis itin greitai užsimiršta, moteris net nustemba pajutusi, jog jau pamiršo ir skausmą, ir gimdymo sunkumus. Sveikas atvykęs šiapus mamos pilvo, mažyli!

Skaityti daugiau patarimų

15 savaitė

Šnekinkite savo vaikutį. Tai patikimas būdas sukurti emocinį ryšį tarp savęs ir kūdikio.

> Skaityti toliau

16 savaitė

Nuo šios savaitės galite pradėti jausti kūdikio judesius

> Skaityti toliau

36 savaitė

Dažniau apsilankysite pas gydytoją. Laikas pradėti skaičiuoti kūdikio judesius

> Skaityti toliau