Gidas Laimingi tėvai

nėštumas

pasirinkti savaitę

kūdikiai

patarimų skaičius: 20

ūgtelėjęs kūdikis

patarimų skaičius: 15

38 savaitė

patarimai pagal kategorijas: nėštumas

Mūsų ligoninėse dažnai taikoma epiziotomija – tarpvietės kirpimas. Neužmirškite, jog šis sprendimas geresnis nei tarpvietės plyšimas. O jei norėtumėte išvengti epiziotomijos, pasitarkite su akušere, dirbsiančia gimdymo metu arba su gydytoju. Kėgelio pratimai, apie kuriuos tikriausiai jau esate girdėjusi, Jums pagelbės. Tarpvietės masažas ir klausymas to, ką gimdymo metu sako akušerė, gali padėti išvengti to, ko nepageidaujate.

Jūsų kūdikio raida šią savaitę:
Vaikučio kūnelis jau pilnai susiformavęs, visi organai pasirengę tinkamai funkcionuoti už motinos kūno ribų. Tačiau neužmirškite, jog tikrąją gimimo datą galima nustatyti tik apytikriai: tik 4 % vaikučių gimsta tą dieną, kurią nustatė gydytojas. Todėl nepulkite į paniką, jei nustatytą dieną gimdymas dar neprasideda.

Skaityti daugiau patarimų

39 savaitė

Dabartinis laikotarpis turbūt yra paskutinis laikas, kai galite ramiai paskaityti knygą ar gerai išsimiegoti. Išnaudokite šį laiką sau.

> Skaityti toliau

40 savaitė

Jau klausinėjate savęs, ar jau atėjo laikas? Tikriausias prasidėjusio gimdymo požymis yra nubėgę vandenys. Jei skausmai nuolatos stiprėja ir pastebite skausmų periodiškumą – užeina kas 10 minučių - tuomet vykite į ligoninę.

> Skaityti toliau