Gidas Laimingi tėvai

nėštumas

pasirinkti savaitę

kūdikiai

patarimų skaičius: 20

ūgtelėjęs kūdikis

patarimų skaičius: 15

33 savaitė

patarimai pagal kategorijas: nėštumas

Šiuo laikotarpiu Jūsų svoris turėtų didėti maždaug 0.5 kg per savaitę. Tik neužmirškite, jog svorio didėjimas yra individualus dalykas, šiuo atveju nėra nustatyta normų. O jei kartais svorio priaugtumėte daugiau nei tikėjotės, neatsisakykite subalansuotos mitybos, nes visas ateinančias savaites Jūsų kūdikiui reikės didelio kiekio baltymų ir riebalų. Jūsų skrandis sumažėjęs, nes didelę jo dalį užėmė vaikelis, todėl patiriamus energijos nuostolius kompensuokite lengvais užkandžiais (džiovintais vaisiais, riešutais, migdolais, jogurtu) tarp pagrindinių valgymų.

Jūsų kūdikio raida šią savaitę:
Vaikutis sveria apie 2 kg, o jo smegenys vystosi dideliu tempu. Jau funkcionuoja regos, klausos, lietimo ir skonio pojūčiai. Kūdikis jau gali net ir užuosti kvapus, prasismelkiančius į amniono skystį – mamos kvapą ir tai, kuo ji įkvepia. Vystosi imuninė sistema, mažas žmogutis gauna antikūnių iš motinos ir dėl to tik ką gimęs jis jau bus atsparus daugeliui ligų.

Skaityti daugiau patarimų

34 savaitė

Pasiruoškite naujagimio kraitelį. Sudarykite reikalingų daiktų sąrašą - visko, ko Jums su kūdikiu prireiks pirmąsias savaites

> Skaityti toliau

35 savaitė

Laikas pasiruošti krepštį su daiktais, kurie bus reikalingi ligoninėje

> Skaityti toliau

36 savaitė

Dažniau apsilankysite pas gydytoją. Laikas pradėti skaičiuoti kūdikio judesius

> Skaityti toliau