Gidas Laimingi tėvai

nėštumas

pasirinkti savaitę

kūdikiai

patarimų skaičius: 20

ūgtelėjęs kūdikis

patarimų skaičius: 15

32 savaitė

patarimai pagal kategorijas: nėštumas

Jei nelankote Nėščiųjų mokyklos, kur užsiėmimų metu būsimos mamytės paprastai apsilanko ligoninėse, pati susitarkite dėl vizito į tą vietą, kurioje Jūsų kūdikis išvys pasaulį. Toks vizitas padės susipažinti su gimdymo vieta, galėsite artimiau apžiūrėti gimdymo patalpą ir palatą, sužinoti apie ligoninės vidaus taisykles: ar reikalingi atsinešti specialūs drabužiai, ar taikoma anestezija, ir kokie anestetikai, ar galima gimdyti ne ligoninėje ir kokią pagalbą gali suteikti ligoninė. Jūs jau negalite sulaukti gimdymo datos. Gimda padidėjusi beveik 500 kartų ir užima beveik visą pilvo ertmę. Naujas reiškinys – naktinis alkis. Norėdama išvengti tokio alkio, pietums suvalgykite daugiau angliavandenių, kurie užtikrins aukštą gliukozės lygį kraujyje per visą naktį.

Jūsų kūdikio raida šią savaitę:
Jūsų mažylis sveria beveik 2 kg, o jo ištiestas kūnelis yra apie 45 cm ilgio. Šis kūnelis taip smarkiai kaip anksčiau nejuda, nes pilve nedaug vietos, jos užtenka tik raitytis ir rąžytis. Vaikutis mėgsta klausytis Jūsų balso ir atskiria jį iš kitų moterų balsų. Mažylis gali ir sapnuoti.

Skaityti daugiau patarimų

33 savaitė

Jau funkcionuoja regos, klausos, lietimo ir skonio pojūčiai. Kūdikis jau gali net ir užuosti kvapus, prasismelkiančius į amniono skystį – mamos kvapą ir tai, kuo ji įkvepia.

> Skaityti toliau

34 savaitė

Pasiruoškite naujagimio kraitelį. Sudarykite reikalingų daiktų sąrašą - visko, ko Jums su kūdikiu prireiks pirmąsias savaites

> Skaityti toliau

35 savaitė

Laikas pasiruošti krepštį su daiktais, kurie bus reikalingi ligoninėje

> Skaityti toliau