Gidas Laimingi tėvai

nėštumas

pasirinkti savaitę

kūdikiai

patarimų skaičius: 20

ūgtelėjęs kūdikis

patarimų skaičius: 15

31 savaitė

patarimai pagal kategorijas: nėštumas

Šiuo laikotarpiu dėl atsikišusio pilvo bus sunku užsiimti įprasta veikla. Kvėpavimo problemos gali stiprėti. Siekdama mažiau dusti, kelis kartus giliai įkvėpkite ir iškvėpkite. Ir svarbiausia - lėtinkite tempą. Rėmuo taip pat gali gerokai pavarginti, nes padidėjusi gimda spaudžia skrandį. Gerkite daug vandens ir valgykite mažomis porcijomis, tačiau dažniau. Toks valgymas palengvina šį nemalonų pojūtį. Dažnai jausite ir staigius nuotaikos pokyčius: būsite jautri, linkusi verkti, o kitą akimirksnį jau būsite linksma ir laiminga.

Jūsų kūdikio raida šią savaitę:
Jūsų vaikutis jau 43 cm ilgio, o sveria apie 1,5 kilogramo. Vaikutis geba atsimerkti ir užsimerkti, jo akytės jau turi antakius ir blakstienas. Jis geria amniono skystį, suteikiantį kasdien maždaug 40 kalorijų, kas ne tik užtikrina mažojo mitybą bet ir treniruoja virškinimo sistemą.

Skaityti daugiau patarimų

32 savaitė

Tai laikas, kai derėtų apsilankyti ligoninėje, kurioje ruošiatės gimdyti

> Skaityti toliau

33 savaitė

Jau funkcionuoja regos, klausos, lietimo ir skonio pojūčiai. Kūdikis jau gali net ir užuosti kvapus, prasismelkiančius į amniono skystį – mamos kvapą ir tai, kuo ji įkvepia.

> Skaityti toliau

34 savaitė

Pasiruoškite naujagimio kraitelį. Sudarykite reikalingų daiktų sąrašą - visko, ko Jums su kūdikiu prireiks pirmąsias savaites

> Skaityti toliau